Gajdoš: „Dúfam, že si zahrám.“

05.09.2019 19:55:28
Slovenskí reprezentanti sa včera stretli v Ostrave odkiaľ sa dnes presunuli na medzinárodný turnaj Polish Open. Reprezentačnú premiéru nemá za sebou len hlavný kouč výberu mužov Radomír Mrázek ale aj niektorí hráči. Ako to videl skúsený hráč Ladislav Gál a nami vybraný respondent Matúš Gajdoš?

„Rozhodne to vnímam ako nový impulz pre celý kolektív a spoločne s chlapcami sa už tešíme aj na zápasy počas turnaja Polish Open,“ podelil sa o svoje pocity slovenský reprezentant Ladislav Gál a k samotnej účasti na podujatí v Poľsku dodal: „Začali sme nový cyklus a na turnaji budeme skúšať novú taktiku a herné systémy, ktoré preferuje tréner Radomír Mrázek.“ Do družstva sa dostalo aj viacero nových tvárí, čo Gál taktiež vníma pozitívne. „Chalani sú veľmi šikovní po technickej stránke, no trochu im chýba hra do tela a viac sa tlačiť do zakončenia. Myslím, že to ale spoločne postupne nejako zvládneme,“ uzavrel skúsený harcovník slovenského tímu.

 

Práve k prvým pocitom z pôsobenia v mužskom výbere sa dostal Matúš Gajdoš, ktorý je členom juniorského výberu a v mužskom družstve doplnil zostavu. „Aj keď moja účasť na sústredení a samotnom turnaji bola v podstate zrealizovaná na rýchlo, prišiel som sa ukázať trénerom a predviesť čo najlepšie výkony a ambície pre budúcnosť,“ povedal Gajdoš a k náročnosti a rozdielom juniorského florbalu s mužským doplnil: „Keďže v nominácii je viac skúsených a starších hráčov než v juniorke, hra bola podstatne rýchlejšia a taktiež sa zodpovednejšie dodržiava taktika. Nás mladých to posúva ďalej,“ prezradil sedemnásťročný hráč bratislavského Snipers a na otázku, či očakáva, že dostane príležitosť zasiahnuť do zápasov turnaja Polish Open stručne povedal: „Dúfam, že si zahrám.“

 

Už zajtra od 16:00 odohrajú naši reprezentanti úvodný súboj v poľskej Zielonke proti našim susedom Čechom.

späť