Gajdoš má za sebou sezónu vo Švajčiarsku, rieši budúcnosť

12.05.2020 18:01:30
Tesne pred štartom sezóny 2019/2020 opustil družstvo Snipers Bratislava a namieril si to do švajčiarskeho druholigového tímu Floorball Thurgau. Člen širšieho kádra seniorskej reprezentácie SR Matúš Gajdoš opisuje chuť legionárskeho chlebíka.

„Prvú sezónu vo Švajčiarsku hodnotím pozitívne. Priniesla mi veľa skúseností - či už florbalových alebo osobných. Na švajčiarsku ligu som si zvykol celkom rýchlo. Pomohol mi pritom angažmán v mužoch Thurgau i reprezentácia. Klub bol so mnou spokojný. Nemali sme spolu žiadny problém,“ povedal pre spravodajstvo Slovenského zväzu florbalu Matúš Gajdoš.

 

Stále iba sedemnásťročný útočník (nar. 18. júla 2002) sa vo Švajčiarsku na nedostatok príležitostí sťažovať nemôže. Thurgau ho využíval až v troch kategóriách. V súťaži hráčov do 18 rokov absolvoval 22 zápasov, v ktorých získal 33 bodov, v kategórii florbalistov U21 odohral 12 duelov so ziskom 9 bodov a v seniorskej druhej najvyššej súťaži NLB pridal deväť štartov a štyri body.

 

Pôvodná dohoda s klubom Floorball Thurgau znela na jeden rok. Aká je Gajdošova najbližšia budúcnosť? „Sám ešte neviem, kde na budúcu sezónu skončím. Rozhodujem sa v týchto dňoch a jedna z možností je aj Švajčiarsko,“ uviedol.

 

Okrem klubových povinností si mladý Bratislavčan plnil v tejto sezóne aj tie reprezentačné, keď sa prebojoval do kádra trénera seniorského národného tímu Radomíra Mrázka. Predstavil sa aj v domácej kvalifikácii v Poprade o postup na decembrové majstrovstvá sveta mužov. „Čo sa týka seniorskej kategórie, zatiaľ som volaný na zrazy, no do majstrovstiev sveta je ešte ďaleko a nemôžem sa s tým uspokojiť a musím pracovať na sebe ďalej. Čo sa týka juniorov, angažmán v mužskej reprezentácii mi priniesol skúsenosti, ktoré na zrazoch juniorov využijem a dúfam, že sa dostanem na majstrovstvá sveta. V súčasnosti sa vo forme udržujem pravidelným cvičením a behaním,“ dodal Gajdoš.

 

AUTOR: Samuel PREKOP
FOTO: IFF

späť