Grashoppers láme ligové i klubové rekordy a už je vo finále.

10.04.2013 22:21:25
Žilinské kobylky vystavili druhú STOPku pre bratislavské celky v play off.

Piaty rozhodujúci zápas čakal netradične v strede týždňa vo večerných hodinách Hurikán a Grasshoppers. Oba celky mali pred sebou dôležitý krok k postupu do finále. Víťaz ide ďalej, prehra končí. Tak zneli predzápasové prognózy.

VŠK FTVŠ UK Bratislava – FBC Grasshoppers AC UNIZA 4:5 (2:2, 2:1, 0:2)

Stav série 2:3

Zápas sa začal na oboch stranách opatrne. Nikto nechcel spraviť chybu a inkasovať. Hurikán začal viacej kombinovať a dostával sa do šancí. O otvárací gól sa postarali kobylky, ktoré udreli ako blesk z jasného neba. Otrasený domáci o pár minút inkasovali druhý úder. Kobylky sa dostali na koňa. Hurikán do hry vrátil kontaktným gólom Seman. O dve minúty bol stav vyrovnaný. Do záveru prvej tretiny sa striedali šance na oboch stranách, ale bez gólového zakončenia.

Po prvej prestávke začali lepšie domáci hráči Hurikánu. Rýchly gól a o pár minút využitá presilová hra postavila Hurikán do úlohy favorita. Kobylky sa nevzdávali ani za nepriaznivého stavu. Dvojgólové manko skresal Michal Hrín gólom do šatní na druhú prestávku.

Záverečná tretina sa začala taktickou bitvou. Hurikán pozorne bránil a nepúšťal kobylky do zakončenia. Kobylky počas vylúčenia Martináka, mali šancu na vyrovnanie, ale Hurikán početnú nevýhodu ustál. Čo sa nepodarilo v presilovke sa podarilo kobylkám v plnom počte. Záverečná desaťminútovka bola o všetkom. Súboj kto z koho vyznel lepšie pre žilinské kobylky. Kanonier Marián Galovič spasil Grasshoppers tesne pred záverečným hvizdom. Hurikán reagoval oddychovým časom a hrou bez brankára. Záverečné sekundy boli pekelné, ale domácim sa skórovať nepodarilo. Po 60. minútach svietil stav 4:5 a to hovorí o všetkom.

Piaty rozhodujúci zápas priniesol všetko čo zápas play off má mať. Kto prišiel určite neľutoval a neľutujú i kobylky. Grasshoppers dokázal v play off prekonať klubový rekord a zahrá si finále extraligy. Druhý faktor ktorý stojí za zmienku je, že bratislavské kluby si vylámali zuby na kobylkách. Dragons vo štvrťfinále a teraz víťaz základnej časti Hurikán, ktorý má istý ale len bronz.