Grasshoppers a Florko bez straty bodu na čele mužskej extraligy.

06.10.2013 21:52:40
Tvrdošín doma daroval Prešovu body. Nitra ozbíjala ATU o bod a mnoho zaujímavého z víkendu v mužskej extralige.

Počas víkendu bolo na programe 3. a 4. kolo mužskej extraligy. Zápasový kolotoč priniesol spolu jedenásť zápasov. Pre slovenského majstra a vicemajstra boli zápasy poslednou generálkou pred blížiacim sa EuroFloorbal Cupom v Trenčíne. Výsledkovo sa darilo najlepšie Florku a Grasshoppersu, keď oba celky v súčasnosti bez straty bodu kraľujú extralige.

ŠK 1. FBC Trenčín : VŠK FTVŠ UK Hurikán Bratislava

5:6 pp. (3:2, 1:3, 1:0, 0:1)

V sobotu v dejisku EFC sa zohral zápas kola. ŠK 1. FBC Trenčín hostil bratislavský Hurikán. Zápas naplnil všetky kritériá kvalitného zápasu. Stretnutie sa od úvodu hralo vo vysokom tempe a oba celky si nedarovali ani milimeter navyše. Trenčania vstúpili do zápasu lepšie a ujali sa trojgólového vedenia. Hurikán svojou stíhacou jazdou výsledok otočil. V záverečnej tretine Bulko nedal Kalčokovi šancu a bolo vyrovnané. Vyrovnaný stav vydržal až do 60. minúty. Trenčania do predĺženia nastupovali o jedného muža menej, keď bol potrestaný Straka. Hurikán početnú výhodu využil a v predĺžení strelil Purc víťazný gól Hurikánu.

„Naskočili sme do súťaže od úvodu veľmi zle. Najmä po tej psychickej stránke bolo cítiť, že počas leta na chalanov dopadla deka. Dostali sme sa sami do tejto pozície. Teraz je to v našich rukách a hlavách, aby sme sa z toho dostali a postavili sa na nohy. Každé družstvo prechádza určitým vývojom a nie vždy to ide tak, ako by si to človek nalinkoval a predstavoval.“ Povedal tréner Juraj Lamačka tesne po zápase s bratislavským Hurikánom.

V nedeľu bolo na programe len päť zápasová šnúra extraligistov. Trenčania si svoj zápas s Tsunami Stupava preložili pre povinnosti v Európskom pohári a s tým spojenou organizačnou činnosťou. O prekvapenie sa v 4. kole na východe takmer postarala Nitra, ktorá uchmatla ATU bod. Zaváhanie si nedovolili hráči Florka a Grasshoppersu, ktorí vedú ligoví pelotón.

ATU Košice : ŠK Slávia SPU DFA Nitra

9:8 pp. (4:2, 1:0, 3:6, 1:0)

Technici po včerajšom vysokom víťazstve dnes v prvej tretine pokračovali v gólovom apetíte. ATUčkari v strednej časti hry sa uspokojili a zastavil sa i gólostroj. Trest pre domácich prišiel v záverečnej tretine. Nitrania dokázali vyrovnať na 7:7. ATU sa 30. Sekúnd pred záverečnou sirénou podarilo nakloniť víťazstvo v riadnom hracom čase na svoju stranu. Nitrania v posledných sekundách zobrali gólom na 8:8 domácim plný bodový zápis. ATU sa o ďalšie body nechcelo deliť a v predĺžení rozhodli domáci o víťazstve.

FbO Florko Košice : ŠK Dragons Ružinov Bratislava

20:2 (3:0, 5:1, 12:1)

Florko hostilo bratislavský Dragons, ktorý sa po obmene kádra nevie v súťaži chytiť. Dragons i dnes vyšiel na pôde favorita bodovo naprázdno. Florko si počas zápasu schuti zastrieľalo. Draci v deviatich mužoch mali deravú defenzívu a sily s postupom času ubúdali. Florko dokonale využilo diery v defenzíve súpera a výrazne si vylepšilo skóre a hráči kanadské bodovanie. Zo vzájomných súbojov je to najvyššie víťazstvo Košičanov nad Dragonsom v histórii extraligy.

FBK  Tvrdošín : FbC Mikuláš Prešov

4:9 (0:5, 3:2, 1:2)

Na Orave mužský florbal slávil po troch kolách úspech. V Prešove zažívajú najhorší vstup do súťaže. Tvrdošín dnes mohol zostať na špici bez straty bodu čo sa nestalo. Prešovčania si na prvý trojbodový zápis museli počkať až do 4. Kola. Tvrdošín premárnil prvú tretinu, kde Prešov nastrieľal 5. gólov. Domácim sa náskok Mikuláša nepodarilo zmazať a tak po prvý raz v sezóne prichádzajú o body.

FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina : FBC Predators Sabinov

8:5 (2:1, 4:1, 2:3)

Kobylky v záverečnej previerke pred európskou ligou hostili Sabinov. Predátorov nezastihla v úvode sezóny najlepšia forma. Dnes kobylkám dýchali na chrbát, ale bodový zápis to neprinieslo. Grasshoppers počas celého zápasu viedol, ale za zbytočné chyby tvrdo pykal. Sabinov dokázal hrúbky kobyliek trestať. Grasshoppers si v závere zápasu zbytočne skomplikoval život. Napokon domáci umnou hrou v záverečných minútach udržali víťazstvo a zaznamenávajú najlepší štart do súťaže v histórii klubu.

VŠK FTVŠ UK Hurikán Bratislava : ŠK VICTORY STARS Nová Dubnica

4:1 (0:1, 1:0, 3:0)

Vysokoškoláci po náročnom súboji v Trenčíne doma hostili druhý celok z Považia. Dubnické hviezdy na víťazstvo a body v novej sezóne stále čakajú a po zápase v Bratislave tomu nie je inak. Hurikán sa prvé dve tretiny na ihrisku hľadal. Dubnica dobre bránil a výrazne ju podržal brankár, ktorý robil domácim útočníkom najväčšie problémy. Hurikán v záverečnej tretine využil strelecké príležitosti a tromi gólmi rozhodol o víťazstve. Dubnica dnes držala s favoritom krok. Nebyť zlých tretích tretín dubnických hviezd s najväčšou pravdepodobnosťou by v kolónke body nesvietila nula.