Grasshoppers doma zdolali Snipers až v samostatných nájazdoch

03.11.2019 18:31:36
V dnešnom jedinom zápase slovenskej extraligy mužov zvíťazili florbalisti FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina na domácej palubovke nad Fat Pipe Snipers Bratislava 8:7 po samostatných nájazdoch.

Hoci bol zápas pod dohľadom elitného slovenského rozhodcovského dua Tomáš Beňo - Roman Sklenica od začiatku vyrovnaný, mierne navrch mali domáci. Tí sa už v druhej minúte dostali do vedenia a v druhej tretine odskočili súperovi na rozdiel troch gólov. Lenže Bratislavčania sa nevzdali a v tretej dvadsaťminútovke začali udávať tempo oni, z čoho vyplynulo vyrovnanie na 7:7. V predĺžení sa strelecky nepresadil ani jeden tím a o víťazovi rozhodli až samostatné nájazdy, v ktorých boli úspešní Žilinčania. Rozhodujúci pokus premenil skúsený Marián Galovič.

"Zápas sa hral vo vysokom tempe. Myslím si, že remíza je celkom zaslúžená, keďže obe mužstvá podali kvalitné výkony. Prehra nás, samozrejme, mrzí. O to viac, že praktiky celé predĺženie sme mali loptičku na čepeliach a diktovali sme hru. Nájazdy sú lotéria a nám tentokrát nevyšli, preto bonusový bod získala Žilina," zhodnotil tréner Snipers Dárius Siheľský.

V domácom drese sa dvoma gólmi prezentoval Ivan Daniška, Galovič k rozhodujúcemu samostatnému nájazdu pridal aj jednen presný zásah a asistenciu. Žilinčania sa z víťazstva tešili po troch prehrách.

Za zdolaný tím nazbierali tri body Peter Banga (2+1) a Marko Pauhof (0+3). Prvý menovaný pritom pokoril métu 500 kanadských bodov za Snipers. Pekný míľnik dosiahol aj brankár klubu z hlavného mesta Dávid Vagaský, pre ktorého to bol jubilejný 100. duel v základnej časti.

Žilinským "kobylkám" patrí po siedmom kole so ziskom 9 bodov ôsma priečka v 12-člennej tabuľke. Bratislavskí Snipers nazbierali dosiaľ 6 bodov a sú na deviatej pozícii, no majú zápas k dobru.

Výsledok zápasu extraligy mužov:

7.kolo – nedeľa 3. novembra 2019:

FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina - Fat Pipe Snipers Bratislava 8:7 sn (4:2, 3:2, 0:3 - 0:0, 1:0)