Grasshoppers prelomil nadvládu Dragonsu a Sabinov si vynútil piaty zápas.

24.03.2013 19:59:25
Semifinálové dvojice ani po nedeli nepoznáme a musíme si ešte počkať.

V sériách, ktoré sa nerozhodli a pokračovali dnes sa rozhodovalo. Postup do semifinále si vybojovali po vysokom víťazstve Kobylky, ktoré zlomili nadvládu Dragonsu zo vzájomnej série. Florko v Sabinove prišlo o match ball a v piatom zápase bude všetko otvorené. Semifinalistov poznáme len troch a na štvrtého si budeme musieť počkať. Podstatné je však to čo sa dialo dnes na našich ihriskách.

FBC Grasshoppers AC UNIZA – FBC Dragons Ružinov Bratislava 9:1 (4:0, 2:1, 3:0) stav série 3:1

Kobylky opäť na “netradičnej“ domácej pôde v Púchove mali v zápase s Dragonsom match ball. Kobylky sa do súpera zahryzli už od úvodných minút. Dragons inkasoval gól za gólom. Prvá tretina naznačila, kto môže pomýšľať na semifinále. V strednej časti hry sa gólostroj kobyliek pribrzdil. Draci sa dokázali presadiť, ale to sa ukázalo neskôr ako jediný zásah. V záverečnej časti hry si domáci Grasshoppers dobre rozbehnutý zápas postrážil. Víťaznú trojgólovú poistku dali kobylky v závere stretnutia. Na Považí sa podarilo Grasshoppersu prelomiť čiernu štvrťfinálovú sériu s Dragonsom, keď po dlhom čakaní si zahrajú semifinále.

FBC Predátor Sabinov – FbO Florko Košice 8:7 (1:3, 5:3, 2:1) stav série 2:2

Sabinov mal pred dnešným zápasom na krku nôž. Florko nastupovalo v psychickej výhode po včerajšom víťazstve. Lepšie začali zápas hostia z Košíc a rýchlo sa ujali vedenia. Sabinov sa rozbiehal za nepriaznivého stavu pomalšie. Po prevej prestávke na palubovke ovládli hru domáci hráči. Sabinov piatimi gólmi dokázal stav zrovnať. Florko pred druhou prestávkou vyrovnalo zásluhou Zemena, ktorý gólom do šatne uzavrel hattrick. V záverečnej tretine išlo o veľa. Sabinov dvomi rýchlymi gólmi naklonil víťazstvo na svoju stranu. Florku sa podarilo streliť kontaktný gól, ale v samotnom závere vyrovnanie neprišlo. Predátori dnes v pazúroch udržali cenné víťazstvo, ktoré poslalo sériu do piateho rozhodujúceho zápasu. Na postupujúceho z dvojice Florko vs. Sabinov si budeme musieť počkať.