Grasshoppers s Florkom sa o skóre bijú o čelo SALMING extraligy.

10.11.2013 21:40:45
Odohrané kompletné 8. kolo mužskej SALMING extraligy.

V nedeľu bolo na programe 8. kolo SALMING extraligy. V piatkovej predohrávke zdolal Nitra dubnické hviezdy 7:5 a tak dnes zostávalo odohrať zvyšných päť zápasov. Dnes sa veľké prekvapenia nediali, ale nebolo do nich ďaleko, svedčia o tom niektoré výsledky.

FBK Tvrdošín - Tsunami Stupava 8:13 (2:4, 2:4, 4:5)

Na Orave sa od 3. kola netešili z víťazstva. Tvrdošín ani dnes nedokázal na domácej pôde uhrať body. Stupava od úvodu bola aktívnejšia v koncovke a domácim sa nedovolila priblížiť. Tvrdošín aj napriek veľkému úsiliu sa nedokázal na Stupavu dotiahnuť.  Výrazný podiel na víťazstve hostí má štvorgólový strelec Steinhubel. Stupava si z Oravy odváža cenné víťazstvo, ktoré ju udržalo v strede tabuľky. Tvrdošín po výbornom vstupe do sezóny začal strácať fazónu a postupom času s bodovými suchotami prepadá dolu.

FBC Predators Sabinov : ATU Košice 7:9 (3:4, 1:1, 3:4)

Po víťazstve nad Prešovom cestovali Technici do zakliateho Sabinova, kde sa ATUčkarom nedarí výsledkovo. Košičania vstúpili do zápasu aktívnejšie, keď po premenenom trestnom strieľaní a góle Kerekeša viedli 0:2. Domácim sa podarilo streliť kontaktný gól. Palegrin svojim presným zásahom vrátil ATU dvojgólové vedenie. Domáci neboli spokojný a po druhý raz sa dotiahli na rozdiel gólu. Do prvej prestávky sa stav menil a za stavu 3:4 odchádzali oba tímy do šatní. Stredná časť hry veľa gólov nepriniesla. Sabinovu sa nedarilo prekonať vedenia hosťujúceho celku. V záverečnej tretine domáci pridali, ale ATU si dobre rozohraný zápas nepustilo. V závere aj zásluhou Halása, ktorý strelil v zápase hattrick viedli hostia rozdielom štyroch gólov. Sabinov v záverečných minútach vykresal iskierku nádeje, ale tá zhasla záverečným klaksónom ktorý bol pre domácich neúprosný. ATU si z horúcej pôdy odviezlo dôležité tri body.

FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina : VŠK FTVŠ UK Hurikán Bratislava 8:5 (2:1, 3:3, 3:1)

Súboj o čelo tabuľky sa odohral na Rosinskej, Kobylky hostili Hurikán, ktorý stále hľadá optimálnu formu. Kobylky na domácej pôde sa snažili držať čo najviac loptičku na svojich florbalkách a vypojiť Hurikán z hry. To sa domácim darilo v určitých pasážach hry. Hurikán neprišiel brániť a tak sa bolo na čo pozerať. Vyrovnaný zápas nemal favorita. Kobylky boli v koncovke efektívnejším tímom a to bolo rozhodujúcim faktorom pre víťazstvo. Hurikán nedokázal zastaviť rozbehnutý žilinský stroj a tak Grasshoppers stále bez prehry velí čelu SALMING extraligy.

ŠK Dragons Ružinov Bratislava : ŠK 1. FBC Trenčín 9:13 (3:3, 4:5, 2:5)

Zaujímavý duel sa hral v hlavnom meste. Dragons zaskočil Trenčanov až na toľko, že o výsledok a víťazstvo museli bojovať do poslednej chvíle. Zápas ako na hojdačke sa ťahal až do záverečných minút. Draci pred koncom otvorili hru a chceli sa pokúsiť dotiahnuť gólové manko a poslať zápas do predĺženia. Chyba ich stála ďalšie sily a výraznejšie otvorenie hry, čo dokonale skúsený Trenčania využili na poistku v zápase. Dragons ukázal, že doma bude silný a je predčasné ho odpisovať. Trenčania si v nie ľahkom zápase so súperom poradili a získali tri body, ktoré ich posunuli o krôčik vyššie v tabuľke.

FbC Mikuláš Prešov : FbO Florko Košice 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)

V Prešove privítali rozbehnuté Florko. Od úvodu sa hrala vyrovnaná paria, kde domáci zahadzovali šancu za šancou. Florko dokázalo udrieť v záverečnej tretine, kedy sa lámal chlieb v zápase. Prešovčania mali na strelenie vyrovnávajúceho či víťazného gólu, ale toľko spálených šancí ich po záverečnom hvizde mrzí dvojnásobne, keď zostali bez bodu. Florko si i po 8. kole SALMING extraligy drží sériu neporaziteľnosti.