Grasshoppers si vynútil ďalší duel

06.04.2014 11:09:16
Florko prehralo nešťastným gólom v predĺžení 6:7.

 

Prvá časť hry vôbec nevybočila z koľají predošlých duelov. Aktívna hra hore-dolu prinášala tímom striedavé úspechy. Žilina viedla 1:0 i 2:1, no Florko vždy dokázalo odpovedať.

 

Ba čo viac, v druhom dejstve východniari odskočili domácim na 2:5 a s „kobylkami“ to po druhej siréne vyzeralo zle-nedobre.

 

V tretej tretine sa však karta obrátila. Grasshoppers štyrmi gólmi otočil duel vo svoj prospech. No vyrovnanie pár sekúnd pred koncom z hokejky Lukáša Blaška poslalo duel do predĺženia.

 

V ňom boli aktívnejší domáci, na ktorých sa po tečovanej strele Mateja Nováka  usmiala štastena. Žilina tak v sérií znížila na 1:2. Košicanom po prehratom dueli nebolo príliš do reči. Žilinčania sú s výsledkom spokojný, no čaká ich ďalší exsitenčný zápas.


„Prvá tretina bola vyrovnaná. V druhej sme zaspali a súper nám unikol na tri góly. Boli sme nedôrazní, neblokovali sme strely, nedostupovali sme k hráčom. V tretej tretine Florko znervóznelo a my sme presilovkové šance využili. Sami sme si to skomplikovali, no so šťastím sme v predĺžení vyhrali prvý zápas na našu stranu, povedal Matej Novák.


„Vedeli sme, že dnešný zápas môže byť náš posledný v tejto sezóne, ale znovu sme ukázali, že s nožom na krku vieme hrať lepšie. Vyzeralo to, že druhá tretina nás položila, no dokázali sme sa nabudiť a otočiť zápas. Škoda smolného gólu na 6:6, mohlo byť rozhodnuté už skôr. Myslím si že sme dnes boli lepší tím a to sa odrazilo v predĺžení. Veľká vďaka patrí fanúšikom ktorí nás hnali dopredu, urobíme všetko preto, aby sme to pre nich vyhrali.,“ nechal sa počuť brankár domácej Žiliny Rudolf Turiak.


„Do zápasu sme vstúpili lepšie. Súper sa na nás však vždy dotiahol a po prvej tretine bol stav 2:2. V druhej tretine sa súper ujal vedenia 2:5 aj keď sme mali veľký tlak a nepremenené trestné strieľanie. V tretej tretine sme sa zomkli a dobrou hrou vyrovnali na 5:5. Pomohli nám aj časté vylúčenia súpera, hlavne päťminútový trest, v ktorom sa nám podarilo streliť 6. gól. No súper v power-play vyrovnal tridsať sekúnd pred koncom. V predĺžení sme mali viac šťastia a tečovaná strela padla do brány Košíc,“ zhodnotil duel Tomáš Kvasnica.

 

Štvrtý zápas série je na programe už dnes o 13:30 v ŠH ŠG na Rosinskej ceste v Žiline.

späť