Grasshoppers znovu do finále

28.03.2014 10:21:14
Žilinčania tromi výhrami v rade otočili semifinálovú sériu.

 

Úvod zápasu príliš florbalovej krásy nepriniesol. Tiaha dôležitosti tohto duelu doľahla na oba tímy. Aktívnejší boli domáci, ktorí sa gólom Nováka ujali domáci vedenia.

 

Presne jedenásť minút hry trvalo hosťom, aby prvýkrát dostali loptičku do Kruželovej svätyne. Hostí gól povzbudil, no boli to práve Žilinčania, ktorí dvakrát v priebehu 6 sekúnd udreli. Triafali Vavric a Pazderka. Úrodné gólové sekundy ešte doplnil Nehila z Hurikánu. Ani toto skóre však dlho nevydržalo a po góle na oboch stranách klaksón trúbil za stavu 4:3 pre Kobylky.

 

Bojovné výkony na oboch stranách bavili divákov. Veľkú šancu na vyrovnanie i hattrick mal Nehila, no z dobrej pozície mieril nad. Svoju šancu zahodil aj Novák a tak sa schyľovalo k dráme. V presilovej hre sa po biliardovej akcii presadil Purc a bolo vyrovnané 4:4. Dokonalý obrat Hurikánu zatrhol Kružeľ chyteným nájazdom. Z následnej presilovky hostí sa, paradoxne, presadil Kvasnica a domáci znovu viedli 5:4. Tento stav vydržal až dokonca, a tak sa mohlo v Žiline naplno oslavovať.


„K piatemu zápasu sa mi vyjadruje veľmi ťažko, keďže som mal na hokejke finále. Ale treba podotknúť, že Žilina bola v tejto sérií lepšia, aj keď sme mali tiež dobré tretiny a svetlé chvíľky. Je obdivuhodné, aký pokrok spravila Žilina za jeden rok, aj keď celé florbalové Slovensko vie, že Florko si zápasy vie vyhrať svojou zákernosťou. Dnes vyhralo šťastnejšie mužstvo. Nepremenil som nájazd za stavu 4:4 a presne to rozhodlo. Žilina nás porazila v podstate juniorskou formáciou, ktorá bola vždy na ihrisku nebezpečná, aj keď netreba zabúdať aj na zvučné mená v iných formáciách,“ zhodnotil duel smutný hrdina Hurikánu Peter Nehila.


„Séria s Hurikánom mala byť podľa predpokladov vyrovnaná a dlhá, čo sa do bodky potvrdilo aj v skutočnosti. Pred zápasmi v Bratislave nikto nepochyboval, že sa séria vráti do Žiliny, čo sa vďaka zlepšenému zakončeniu aj podarilo. 5. rozhodujúci zápas bol už otvorený a vedeli sme, že nebude priestor na chyby. Konečne sa nám podarilo streliť prvý gól a dostať tak súpera pod tlak,“ povedal gólman Kobyliek Miroslav Kružel.

 

Na margo posledných momentov duelu povedal: „Myslím si, že pri trestnom strieľaní sa ukázala moja dlhoročná skúsenosť a nezvládnutie chvíle mladíkom z Bratislavy. Nasledovalo oslabenie, ktoré sme zvládli v obrane bravúrne a dokonca sa nám po chybe obrancu podarilo streliť víťazný gól zásluhou Kvasnicu. Zvyšný čas už každý veril, že sa nám to podarí dotiahnuť a po záverečnom hvizde vypukla obrovská radosť a oslavy postupu. Dúfam, že sa nám tentokrát podarí titul vybojovať a budeme sa tešiť zo zlatých medailí.“

 

Finále Salming extraligy začína už tento víkend na pôde FbO Florko Košice.

späť