Grlický verí, že Mrázek posunie slovenský florbal vpred

11.08.2019 10:44:32
V premiérovej nominácii nového trénera florbalovej reprezentácie SR Radomíra Mrázka na turnaj Polish Open (4. - 8. septembra 2019) figuruje aj útočník Martin Grlický. Hráč českého tímu Bulldogs Brno je stabilným členom kádra národného tímu, nechýbal ani na vlaňajších majstrovstvách sveta v Prahe. Na ďalšiu reprezentačnú kapitolu pod vedením nového kouča sa teší.

„Nomináciu do kádra vnímam ako šancu ukázať novému trénerovi svoje schopnosti a pobiť sa o dres s dvojkrížom na hrudi. Osobne si nespomínam, že by sme sa stretli alebo boli priamo v kontakte. Viem len, že spolupracoval s extrénerom Bulldogs Rosťom Kohútom. Nezažil som aktívnu éru nového trénera na vlastnej koži, takže nedokážem zhodnotiť, čo očakávať. Verím však, že to slovenský florbal posunie o krok vpred a na to sa osobne veľmi teším,“ uviedol Martin Grlický pre spravodajstvo Slovenského zväzu florbalu.

 

„Tréner Petr Koutný nám dal všetkým veľmi veľa ako tréner a ako človek. Viedol mňa a mnohých ďalších chlapcov už od juniorky a za to mu chcem aj touto cestou poďakovať za všetko to čo nám dal do života a kam nás posunul po športovej a ľudskej stránke. Život je zmena a skôr či neskôr by k tomu došlo. Ja osobne to beriem športovo, je to nový impulz ktorý nás môže posunúť zase o krok vyššie,“ zaspomínal si rodák zo Žiliny na Mrázkovho predchodcu, ktorý viedol seniorský národný tím SR od roku 2015.

 

Grlický má za sebou nie príliš vydarenú klubovú sezónu 2018/2019. „Buldoci“ z Brna skončili v základnej časti na nelichotivom 12. mieste v 14-člennej tabuľke a napokon vypadli z českej extraligy. „Sezóna bola náročná, tímu sa výsledkovo nedarilo a vždy keď sa prehráva, tak je to náročné najmä psychicky. Mali sme dobré zápasy a niektoré úplne zlé, tak isto boli na tom aj moje individuálne výkony,“ zhodnotil „Grco“. „Prvá liga je pre mňa niečo nové, očakávam náročnú cestu. Sú tam kvalitné tými s rovnakými ambíciami ako my a to je postup naspäť medzi elitu. Dôležité bude načasovať formu na záver dlhej sezóny,“ dodal čoskoro 23-ročný florbalista.

 

Hoci tím z Brna opustil najvyššiu českú súťaž, prípravu na novú sezónu rozhodne nezanedbáva. „Aktuálne prebieha letná príprava pod dohľadom kondičnej trénerky. Trénujeme takmer každý deň a nezabúdame ani na kompenzačné cvičenia, čo nám, verím, prinesie menej zranení, čo bude takisto jeden z hlavných faktorov úspechu, najmä v závere play-off kedy sily ubúdajú a záťaž rastie,“ uzavrel Grlický.

 

AUTOR: Samuel PREKOP

späť