Hajková: „Víťaznú vlnu chceme držať čo najdlhšie!“

12.01.2018 07:26:58
Počas víkendu sa opäť rozbehne aj súťaž prvej ligy žien. Absolútnymi líderkami sú dievčatá z Trenčína, ktoré po odohratí polovice sezóny nepoznajú, čo je to strata bodov. Zajtra vycestujú na svoj desiaty zápas na Oravu do Mútneho.

Štart do aktuálnej sezóny zaznamenali dievčatá 1. FBC Florbal Trenčín v domácom súboji práve proti Mútnemu, ktoré ich potrápilo a domáce dievčatá si vydreli víťazstvo 6:4. „Sme práve v polovici sezóny a po deviatich víťazných zapasoch sme pri chuti a rady by sme sa na víťaznej vlne držali čo najdlhšie. Každý zápas je však iný a ja som sa veľmi tešila najmä na súboj s Topoľčanmi, ktorý bol pre nás z časti rozhodujúci najmä, čo sa týka našej kvality. A tú sme v tomto stretnutí potvrdili. S Mútnym sme hrali úvodný zápas sezóny a celkom nás potrápili, takže uvidíme, aký zápas nás čaká, no očakávame, že bude náročný,“ povedala spokojná dlhoročná líderka 1. FBC Florbal Trenčín Naďa Hájková a k úspešnej sérii svojho tímu dodala: „Na začiatku sezóny som vôbec netušila a ani som si nepomyslela, že by sme mohli byť na tom dnes tak, ako aktuálne sme. Mojim cieľom bolo a aj je skončiť v tejto sezóne do tretieho miesta. Čaká nás ešte deväť zápasov a môže to ešte skončiť hocijako. Ak by sa nám podarilo umiestniť sa na prvých dvoch priečkach, rady si zahráme baráž o účasť v extralige a potom sa uvidi, čo bude ďalej. Minilálne deväť stretnutí sa ešte chceme baviť florbalom, učiť sa, trénovať a postupne napredovať.“ Mútne si neoddýchne ani v nedeľu, pretože Oravčanky sa presunú do Topoľčian, kde si zmerajú sily so "Žocharkami".

 

Druhé miesto tabuľky zaručujúce účasť v baráži o postup do extraligy, si budú chcieť udržať Východniarky z Rimavskej Soboty. Tie si v Detve zmerajú sily najprv s béčkom bratislavského Hurikánu a v nedeľu proti Malackám.

 

Do Badína, kde hráva svoje domáce zápasy Dukla Banská Bystrica vycestujú bratislavské tímy. Večerný duel o body si s domácimi užijú dievčatá z Florpéda a na druhý deň popoludní ŠK Lido Prírodovedec. Košická Cassovia svoj zajtrajší zápas s Malackami odložila, no nedeľný súboj proti rezerve Hurikánu odohrá.

 

Program prvej ligy žien:

 

12. kolo – sobota 13. 1. 2018:

 

11.00 hod – FBC Slovan Rimavská Sobota – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava „B“ (MŠH, Štúrova, Detva)

18.00 hod – TJ FBK Hornets Mútne – 1. FBC Florbal Trenčín (ŠH pri ZŠ, Mútne)

19.00 hod – FBK BCF Dukla Banská Bystrica – FbO Florpédo ZTHŠ Bratislava (ŠH, Tajovského, Badín)

Zápas Cassovia Velesis Košice – 1. SC Malacky odložili.

 

13. kolo – nedeľa 14. 1. 2018:

 

11.00 hod – FBC Slovan Rimavská Sobota – 1. SC Malacky (MŠH, Štúrova, Detva)

13.30 hod – FbO Žochár Topoľčany – TJ FBK Hornets Mútne (ŠH, Pílska, Topoľčany)

14.30 hod – Cassovia Velesis Košice – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava „B“ (Multihala, Alejova 2, Košice)

16.00 hod – FBK BCF Dukla Banská Bystrica – ŠK Lido Prírodovedec (ŠH, Tajovského, Badín)

späť