Haliena: „V Detve to bude peklo.“

10.04.2015 17:04:34
Po dvojtýždňovej pauze pokračuje cez víkend boj o extraligovú príslušnosť medzi ŠK Lido Prírodovedec a DTF team Detva Joxers. Stav série, ktorá sa hrá na tri víťazné zápasy, je nerozhodný 1:1.

 

V Bratislave Detva prehrala úvodný zápas baráže 7:10, no v odvete si dala väčší pozor na zbytočné vylúčenia a po dramatickom súboji dokázali chlapci spod Poľany vyhrať v hlavnom meste 5:3. Získali dôležitý bod a pri troche šťastia môžu v domácom prostredí rozhodnúť o svojom postupe medzi slovenskú elitu do Salming Extraligy. Lido to vôbec nebude mať jednoduché, obzvlášť preto, že domácich príde povzbudiť množstvo fanúšikov, ktorí neváhali a prišli na zápasy aj v Bratislave a vytvorili tak búrlivé prostredie. „Remízu na zápasy sme po domácich dueloch neočakávali. Chceli sme cestovať na súperove ihrisko s náskokom dvoch výhier, čo nám nevyšlo. Aj napriek tomu sa pokúsime zabojovať a vyhrať oba zápasy, aby sme už nemuseli hrať piaty súboj doma v Bratislave. Bude to náročné po fyzickej stránke. Potvrdilo sa nám, že Detva hrá kontaktný florbal, ktorý je náročný na množstvo vyčerpávajúcich súbojov. My musíme predovšetkým zlepšiť a spresniť streľbu, ktorá nám v domácich stretnutiach nevychádzala podľa predstáv. Čo sa týka fanúšikov a atmosféry si myslím, že v Detve to bude peklo. Florbal je tam populárny, ľudia nemajú veľa možností športového vyžitia a tak prídu fandiť svojim,“ povedal tréner ŠK Lido Matej Haliena.

 

Detvianci boli s ukoristeným víťazstvom spokojní a v domácom prostredí si na Lido veria. „Na zápasy sa veľmi tešíme. Už v Bratislave nám fanúšikovia vytvorili domáce prostredie a teraz to bude ešte silnejšie. Do zápasov dáme my hráči všetko a chceme sa športovo pobiť o postup do Extraligy. Ak budeme dodržiavať dohodnutú taktiku, myslím, že je v našich silách aby sme boli úspešní,“ povedal predseda klubu Slavomír Ciglan.

 

Víkendový program baráže:

 

Sobota 11. 4. 2015:

 

18.00 – DTF team Detva Joxers – ŠK Lido Prírodovedec (MŠH, Štúrová 1278, Detva)

 

Nedeľa 12. 4. 2015:

 

18.00 – DTF team Detva Joxers – ŠK Lido Prírodovedec (MŠH, Štúrová 1278, Detva)

späť