Hatala sa chce vo Vítkoviciach zlepšiť a naučiť sa zodpovednosti

06.09.2019 10:49:30
Kariéra slovenského florbalistu Šimona Hatalu pokračuje v českých Vítkoviaich, kde počas leta prestúpil z 1. FBC Florbal Trenčín. Pôsobenie v zahraničí vníma ako jednoznačný krok vpred, ale i náročnú výzvu. Rodáka z Trenčína si vo Vítkoviciach pred spečatením transferu poctivo „preklepli.“

„Prestup sa zrodil bez problémov. S Vítkovicami som sa do kontaktu dostal tesne po konci našej sezóny. Niekedy začiatkom júna som šiel na skúšky a začal s nimi trénovať. Boli sme na turnaji v Prahe, hrali pár prípravných zápasov a nakoniec ma zobrali,“ uviedol Šimon Hatala pre spravodajstvo Slovenského zväzu florbalu.

 

Ostravský klub, v ktorom pôsobí aj iný slovenský florbalista Lukáš Řezanina, ovládol v uplynulom ročníku českú najvyššiu súťaž a rovnaké ciele má aj v blížiacej sa sezóne. „Pre Vítkovice som sa rozhodol pretože to je jeden z popredných klubov v Čechách a vždy som si tu chcel zahrať. Je tu skvelá partia, majú vysoké ambície a prístup je tu špičkový, toto všetko ma prilákalo,“ povedal účastník nedávnych majstrovstiev sveta juniorov v kanadskom Halifaxe.

 

Člen kádra seniorského národného tímu Slovenska, ktorý je práve na podujatí Polish Open si uvedomuje, že najmä začiatky jeho pôsobenia v zahraničí nebudú jednoduché. „Očakávam, že sa určite posuniem po tej florbalovej stránke ďaleko dopredu, ale tiež sa aj naučím zodpovednosti a osamostatním sa, keďže tu v Ostrave nemám rodinu, ani nikoho známeho. V tom mi tiež moji noví spoluhráči dosť pomáhajú,“ uzavrel Hatala.

 

AUTOR: Samuel PREKOP

späť