Hazucha neľutuje návrat do Žiliny

08.06.2020 07:27:36
Uplynulý ročník začal brankár Samuel Hazucha v drese majstrovského AS Trenčín. Popri suverénnej jednotke Gabrielovi Mészárosovi však nedostával veľa príležitostí, preto sa rozhodol pre zmenu a zamieril nazad do svojho niekdajšieho klubu FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina. V ambicióznom tíme „kobyliek“ chce pokračovať aj v budúcej sezóne.

„Sezónu 2019/2020 vnímam pozitívne. Naučil som sa veľa nových vecí. Či už to bolo po boku legendárneho Tomáša Kafku, ktorý mi za krátky čas poradil v niektorých záležitostiach týkajúcich sa komunikácie s obrancami či brankárskych zručností. Taktiež som sa priučil aj od Gaba, takže som si od týchto pánov brankárov zobral veľa,“ povedal pre spravodajstvo Slovenského zväzu florbalu (SZFB) Samuel Hazucha.

 

Na Považí si, napriek mladému veku, vyskúšal aj pozíciu trénera. „Musím spomenúť Ďura Matejku, Peťa Klapitu a Maťa Voštiara. V AS totiž nebol nikto, kto by sa venoval mladým brankárom, a tak sa zo mňa stal na krátky čas tréner brankárov. Spomenutí chlapci ma k tomu 'dotlačili' a boli mi vždy nápomocní. Som rád za túto skúsenosť, mal som naozaj snaživých zverencov,“ prezradil 20-ročný gólman (nar. 17. januára 2000).

 

V úvode kalendárneho roka 2020 oznámil klub AS Trenčín zranenie brankárskej jednotky Gabriela Mészárosa, pre ktorého sa predčasne ukončená sezóna skončila ešte skôr ako pre ostatných. Lenže to už Hazucha opäť hájil farby Grasshoppers, a tak nemohol zápasiť o dočasne uvoľnené miesto v bránkovisku Trenčanov. To napokon obsadil Marek Paulen. „Nepovedal by som, že to ľutujem, rozhodli okolnosti,“ skonštatoval rodák z Ružomberka.

 

Aké sú plány držiteľa bronzovej medaily z juniorskej extraligy zo sezóny 2018/2019 v budúcom ročníku? „Naďalej plánujem pôsobiť pod kormidlom ‚florbalového Mourinha‘ trénera Venenyho. On i vedenie klubu plánujú udržať káder z tejto sezóny pokope a ja chcem byť toho súčasťou.“

 

Do prípravy s Grasshoppers naskočí neskôr ako jeho spoluhráči, na nový ročník sa zatiaľ pripravuje individuálne. „Učím sa na prijímačky, keďže sa chcem dostať na fyzioterapiu, čo sa mi minulý rok nepodarilo. V Žiline sa tréningový proces už začal, no ja sa pripojím až po prijímačkách. Pracujem na kondícii – začal som behávať s kamarátom Marekom Hriňom, ktorý sa venuje vytrvalostnému behu a dáva mi zabrať. Už sa však veľmi teším na spoločné tréningy so spoluhráčmi,“ dodal na záver Hazucha.

 

AUTOR: Samuel PREKOP
FOTO: AS Trenčín

späť