Holanďanky s „mikulášskou“ nádielkou

06.12.2015 12:16:03
Slovenská reprezentácia žien na Majstrovstvách sveta vo fínskom Tampere prevalcovala aj Holandsko. Dievčatá podľa očakávania obsadili vo svojej skupine „D“ suverénne prvé miesto.

Slovenky mali opäť výborný štart do zápasu. Už v dvadsiatej sekunde otvorila skóre naša kapitánka Lucia Košturiaková. Po nepozornom bránení však na náš úvodný gól Holanďanky odpovedali a vyrovnali v 6. minúte na 1:1. Baby sa nedali rozhodiť a Paulína Hudáková v 10. minúte naklonila misku váh na našu stranu. O niekoľko sekúnd, v tej istej minúte, zvýšila Košturiaková na 3:1. Ďalej nasledoval celý rad pekných kombinácií, po ktorých prišlo množstvo gólov do siete Holandska. Posledný list z „trhacieho kalendára Tulipániek“ odtrhla v úvodnej tretine Paulína Hudáková – 7:1.

Obliehanie a súčasné „bombardovanie“ súperovej bránky pokračovalo aj v druhej tretine. Holanďankám nepomohla ani výmena brankárok a v 22. minúte strelila svoj štvrtý gól na šampionáte Romana Janegová. Po nej zaznamenala debutový presný zásah na MS Viktória Bobotová a bolo už 9:1. Dnešný hetrik ako prvá dosiahla Paulína Hudáková takmer v polovici zápasu a skóre bolo dvojciferné. Ešte pred zmenou formácií zvýšila na 11:1 Janegová. Na ihrisko od tejto chvíle prišiel takmer iný tím. Tréneri dali z pochopiteľných dôvodov príležitosť všetkým ostatným hráčkam. Po chvíľkovej oťukávačke zaznamenala svoj premiérový gól Šárka Boľová, ktorá zakončila bravúrnou bombou na 12:1.

V záverečnom dejstve mali Slovenky aj naďalej prevahu a držali loptičku na svojich hokejkách, no chýbala im finálna prihrávka so zakončením. Navyše v 48. minúte faulovala Valéria Malichová, no dievčatá odohrali oslabovku s prehľadom. Prvá presilovka našich na tohtoročnom šampionáte prišla v 51. minúte tretieho zápasu. Využila ju Malichová a zvýšila tak na 13:1.

Jaroslav Marks (tréner Slovenska): „Odohrali sme kvalitný zápas, v ktorom nám chýbalo viacej streľby. Do rozbehnutého zápasu sme zaradili ostatné hráčky tímu, no ťažko sa im nadväzovalo na výkony prvých dvoch pätiek. Ak mám hodnotiť vystúpenie družstva v základnej skupine tak môžem povedať, že dopadlo dobre. Trochu sme sa toho obávali, no až na zápas proti Rusku sme odohrali dva veľmi dobré zápasy. Splnili sme prvý cieľ a teraz nás čaká druhý.“

Paulína Hudáková (najlepšia hráčka zápasu): „Od začiatku sme išli naplno výsledkom čoho bolo jednoznačné víťazstvo, čo nás pred súbojom s Nórskom potešilo.“

Holandsko – SLOVENSKO 1:13 (1:7, 0:5, 0:1)

Góly: Maaike van den Berg - P. Hudáková 3, Košturiaková 2, Janegová 2, Ferenčíková, Ďuríková, M. Šponiarová, Bobotová, Boľová, Malichová.

Vylúčenia: 1:1, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.

Strely na bránu: 9:20, počet divákov: 198.