Horecký: „Chceme v Trenčíne otočiť sériu!“

01.03.2019 16:00:34
Extraliga juniorov má počas víkendu na programe odvetné súboje štvrťfinálovej série. Isté je, že sa bude hrať aj v nedeľu len v jednom stretnutí a to medzi domácim Snipers a Žilinou, kde je stav po dvoch zápasoch nerozhodný 1:1. O existenciu pôjde obhajcom titulu družstvu Tsunami Záhorská Bystrica, ktoré prehráva s 1. FBC Trenčín 0:2 na zápasy a cestuje do Trenčína.

Košické ATU vedie v sérii s Banskou Bystricou 2:0 na zápasy, no Dukla najmä v prvom súboji dokázala, že vie potrápiť favorita. Po tesnej prehre 8:9 však na druhý deň prišla vyššia prehra v pomere 5:12. „V prvom rade sa nesmieme nechať rozhádzať prípadnými vylúčeniami a musíme zlepšiť dôraz v hre. Samozrejme, že spravíme všetko preto, aby sme sériu zdramatizovali a domácim fanúšikom ukázali kvalitný florbal. Tešíme sa na zajtrajší zápas,“ povedala odhodlane trénerka Dukly Banská Bystrica Barbora Uramová.

 

Zápasy play-off bývajú vypäté a presne to sa odohráva v sérii medzi košickým Florkom a Mútnym. V prvom štvrťfinálovom súboji Oravčania otočili zápas z nepriaznivého skóre 3:6 na 9:6, no po nervóznom priebehu a vyhrotených situáciách zlomili Východniari zápas vo svoj prospech na konečných 12:9. Na druhý deň už Florko zvíťazilo jednoznačne 12:1, no hosťom chýbali nejakí zranení hráči. „Sme odhodlaní v domácom prostredí férovým spôsobom sériu s Florkom zdramatizovať. Budú nám však chýbať zranení hráči z predchádzajúceho víkendu a musíme sa teda zaobísť bez nich. Chceme hrať rýchly a kombinačný florbal, ktorý v prvom zápase série na Košičanov platil. Uvidíme však do akej miery sa nám tento štýl hry podarí zrealizovať. Veríme, že si s Florkom zahráme aj v nedeľu,“ povedal tréner Mútneho Anton Kapičák.

 

Maximálne vyrovnaný je štvrťfinálový súboj medzi žilinskými „Kobylkami“ a bratislavským Snipers. Prvý duel zvíťazila Žilina 5:3, no druhý po remíze 8:8 dospel až do predĺženia. V ňom rozhodli o svojom víťazstve Bratislavčania, ktorí tak vyrovnali stav série na 1:1. „Jarné prázdniny nám značne ovplyvnili prípravu a trénovalo len torzo hráčov spolu s A družstvom mužov, takže špeciálna príprava na Žilinu neprebehla. Každopádne si myslím, že máme prejdené všetky možnosti toho, čo môže Žilina hrať a ostatné bude len na hráčoch ako to zvládnu,“ povedal tréner Snipers Tomáš Chvála a na otázku, či neovplyvní ich výkon skutočnosť, že štvrtý súboj odohrajú mimo Bratislavy a to v Modre dodal: „Čo sa týka haly v Modre tak to absolútne neriešime, keďže je v Bratislave situácia s halami taká aká je a my tak cestujeme z haly do haly. Celkovo však ani jeden zo zápasov nehráme v našej domovskej hale, takže podmienky budú pre obe družstvá rovnaké.“

 

Obhájiť minuloročný majstrovský titul sú odhodlaní hráči Tsunami Záhorská Bystrica. Chlapci však nezvládli dva domáce súboje s 1. FBC Trenčín a po prehrách 6:7 a 5:12 majú v sérii stratu 0:2. „Doma nám zápasy nevyšli ale do Trenčína ideme s vedomím, že chceme otočiť sériu. Tento týždeň sme sa pripravovali hlavne takticky a mentálne. Myslím, že v zápasoch uspeje bojovnejší tím, ktorý bude chcieť viac vyhrať. Chalani sú dobre naladení a chcú vrátiť sériu naspať domov,“ povedal tréner majstrovského Tsunami Jakub Horecký.

 

Program zápasov extraligy juniorov:

 

3. Štvrťfinále – sobota 2. 3. 2019:

 

17.00 hod – FBK BCF Dukla Banská Bystrica – FaBK ATU Košice (ŠH Tajovského, Badín)

18.00 hod – TJ FBK Hornets Mútne – FK Florko Košice (ŠH pri ZŠ, Mútne)

12.00 hod – Snipers Bratislava – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina (ŠH Dom športu, Junácka, Bratislava)

16.00 hod – 1. FBC Florbal Trenčín – Tsunami Záhorská Bystrica (MŠH, Mládežnícka, Trenčín)

 

4. Štvrťfinále – nedeľa 3. 3. 2019:

 

08.00 hod – FBK BCF Dukla Banská Bystrica – FaBK ATU Košice (ŠH Tajovského, Badín)

15.00 hod – TJ FBK Hornets Mútne – FK Florko Košice (ŠH pri ZŠ, Mútne)

09.30 hod – Snipers Bratislava – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina (ŠH ZŠ, Komenského 1/A, Modra)

15.00 hod – 1. FBC Florbal Trenčín – Tsunami Záhorská Bystrica (MŠH, Mládežnícka, Trenčín)

 

ZDROJ FOTO: Sabina ŠÁLOVÁ

späť