Hráčky Tvrdošína si na Zemplíne schuti zastrieľali

09.02.2020 12:23:11
Skutočnosť, že Michalovce s najväčšou pravdepodobnosťou obsadia posledné miesto tabuľky a opustia najvyššiu súťaž Hyundai extraligu potvrdil aj dnešný súboj Eastern Wings proti Tvrdošínu. Oravčanky od začiatku až do konca diktovali tempo hry a suverénnym spôsobom potvrdili úlohu favorita a zvíťazili 19:2.

Podobný scenár ako vo včerajšom dueli zažívali Michalovčanky aj proti Tvrdošínu. Rozdiely boli dva a to, že inkasovali viac gólov ako od Spišiačok a strelili skôr svoj úvodný gól. O prvý gól sa postarala hosťujúca Barbora Spišiaková po troch minútach hry, ktorá ešte počas úvodnej tretiny zaznamenala hetrik. Dva presné zásahy mala aj Veronika Dúbravská a po jednom pridali Michaela Krivulčíková s Veronikou Paňkovou. Čestný úspech Michalovčaniek sa podaril za stavu 0:5 Nikolete Randovej. Eastern Wings však po prvej siréne prehrával 1:7.

Neubehli ani tri minúty z druhej tretiny a Oravčanky pokračovali v gólových aktivitách. Suvenír v podobe ôsmeho gólu odovzdala domácim Klára Zavodančíková. Prevaha Tvrdošína bola jednoznačná a to sa postupne a stále viac prejavovalo aj na výsledku. Oravčanky stihli ešte do konca tretiny streliť ďalších sedem gólov, čiže bol stav už 15:1 pre Tvrdošín.

Pred poslednými dvadsiatimi minútami visela na vlásku štvrtá inkasovaná dvadsiatka v sezóne pre Michalovce, čo začali napĺňať Oravčanky už v polovici tretej minúty, keď po šestnásty raz skórovala Veronika Paňková. A veru prišli aj ďalšie góly. Michalovčanky sa však v závere hecli a ich kapitánka Michaela Vršková strelila druhý gól domácich a spoločne zabránili Tvrdošínu aby strelili dvadsiatku. Konečný výsledok teda znie – 2:19 pre Tvrdošín.

Gerhard Puchír (tréner Eastern Wings Michalovce): ,,Dnes sme privítali súpera z Tvrdošína. Tak ako včera súper dominoval na loptičke. Odohrali sme zápas doslova v úlohe štatistu, bez zápalu, bez nasadenia, čo by sa nemalo u takých skúsených hráčok stávať. Želám súperovi pred posledným kolom veľa šťastia a úspechov.“

Antónia Fedorišínová (brankárka a najlepšia hráčka Eastern Wings Michalovce): ,Tento zápas bol z môjho pohľadu brankárky náročný. Súper nás nenechal oddýchnuť a to sa podpísalo na konečnom výsledku, ktorý nebol v náš prospech. Ďakujem tímu za podporu a súperom gratulujem.“

Milan Burdeľ (tréner FbK Tvrdošín): ,,Do dnešného zápasu sme nastúpili od začiatku tak ako sme si predstavovali. Priznávam sa, že som nečakal až také vysoké skóre, vzhľadom na to, v akej oklieštenej zostave sme prišli, ale som rád, že dievčatá odhodili včerajší zápas za hlavu. Som rád, že sme to zvládli a dotiahli do víťazného konca.“

Veronika Dúbravská (najlepšia hráčka FbK Tvrdošín): ,Tak zápas bol pre nás ľahký. Aj keď sme v niektorých situáciách podcenili súpera, tak sme vyhrali. Michalovce od začiatku rezignovali a zápas sme zvládli dobre.“

Eastern Wings Michalovce – FbK Tvrdošín 2:19 (1:7, 0:8, 1:4)

ZDROJ FOTO: Miroslava MAŤAŠOVÁ