Hrnčiar dostal „Kobylky“ na čelo tabuľky

09.11.2014 22:09:50
Mužská Salming Extraliga má za sebou ďalšie dve kolá. Súťaž sa nielenže rozbieha, no zároveň sa tímy na seba bodovo doťahujú, čím je liga vyrovnanejšia a atraktívna. V sobotu sa až trikrát predlžovalo a prišli na rad aj samostatné nájazdy.

Ambiciózny nováčik M-šport Salming Team Trenčín nemal šťastný víkend a zdá sa, že chvíľkovo stráca dych. Jediné dva body uchmatli doma Sabinovu po výhre 4:3 v predĺžení. Dnes prehrali s Prešovom 7:8 hoci viedli už 4:0... „Sabinov bol náročný súper a hral veľmi dobre. Sme radi za víťazstvo v nadstavenom čase. Zápas s Prešovom sme si prehrali sami. Za vysokého skóre v náš prospech sme Východniarov pustili do zápasu zbytočnými vylúčeniami. Inkasovali sme až tri góly v oslabení a už sme sa nedokázali z toho spamätať,“ zhodnotil hrajúci tréner M-športu Juraj Matejka. Zdá sa, že Trenčanom vyhovuje hrať skôr proti silnejším družstvám. „Vo všeobecnosti platí, že vždy sa hrá lepšie proti tímu, ktorý musí a chce tvoriť hru. Nespájal by som však súboj s Prešovom s týmto konštatovaním. Bolo to skôr v našich hlavách, keď sme si mysleli, že sa nám za stavu 4:0 už nemôže nič stať,“ dodal kapitán Matejka.

 

Od kedy zasadol na lavičku „kobyliek“ Tomáš Hrnčiar, ktorý vystriedal českého kouča Romana Karczmarczyka, jeho tím nestratil v piatich zápasoch ani bod. Výsledkom je priebežné prvé miesto v tabuľke. Žilinčania ako jediný tím počas víkendu bodovali v oboch zápasoch naplno. Najprv si tesne o jeden gól poradili s bratislavským Hurikánom po víťazstve 3:2 a hneď na to zdolali druhý bratislavský klub ŠK Lido Prírodovedec 8:5. „Odohrali sme dva rozdielne zápasy. Proti Hurikánu to bol veľmi vyrovnaný súboj a možno by v ňom bola spravodlivá remíza. Rozdiel bol akurát v tom, že my sme mali šťastie a strelili sme o jeden gól viac ako súper. S Lidom sme mali prakticky po celý zápas herne navrch, no oni sa ujali vedenia hneď na začiatku, no po našom vyrovnaní sme sa chytili. Máme veľkú maródku a celý víkend sme hrali len na dve zlepené päťky. Chýbali nám Grlický, Jurčík, Lelák, Turiak, Adam Hrín a dnes už aj Hruška, čiže s dosiahnutými výsledkami môžeme vysloviť spokojnosť,“ povedal Hrnčiar, ktorý supluje úlohu hlavného kouča Grasshoppersu: „Dôvody odvolania trénera Karczmarczyka nebudem rozoberať, lebo sú našou internou záležitosťou. V súčasnosti zháňame náhradu, no zatiaľ sa nám to nepodarilo doriešiť a tak tím vediem ja.“

 

Nitra opäť „nakupovala“, tentoraz v Košiciach. Včera prehrala s Florkom Košice 3:11 a dnes s ATU 3:12. Nováčik z Oravy TJ A-FbO Nižná bol blízko ku dvom víťazstvám. Dokázal si poradiť s ŠK Lido po víťazstve 9:6, no prehral tesne 6:7 s Hurikánom. Úradujúci majstri FbO Florko Košice svoj druhý víkendový zápas nezvládli a prehrali s Tsunami Stupava 7:10.

 

Ostatné výsledky a kompletnú tabuľku nájdete na našej stránke v sekcií ŠTATISTIKY.“

späť