Hurikán a Dubnica vyrovnali stav série. Trenčín sa ujal vedenia už 2:0 proti Florku

31.03.2013 18:56:13
Sviatočná nedeľa priniesla dve vyrovnania série a match ball Trenčanov. V odvetách na budúci víkend to bude zaujímavé.

Pred Veľkou nocou sa odohrali prvé semifinálové zápasy i barážové. Séria Hurikánu a Grasshoppersu i Dubnice s Nižnou sú nerozhodné a odvety začínajú za stavu 1:1. Trenčania v samotnom závere neotáčali tentoraz, ale odolávali náporu košického Florka, ktorému sa nepodarilo vyrovnať. Jediným tímom, ktorý zvládol domáce zápasy 100% sú práve Trenčania.

ŠK Victory Stars Nová Dubnica - TJA - FbO Nižná 8:3 (4:0, 3:2, 1:1) stav série 1:1

Na Považí bol na programe druhý barážový zápas. Dubnica vstúpila do stretnutia aktívnou hrou. Hostia z Oravy ako keby boli zamrznutí. Dubnické hviezdy si vypracovali v prvej časti hry pohodlný náskok. V strednej časti hry sa k slovu dostali i hostia. Nižná sa prebral ako herne ta i strelecky. Domáca svätyňa bola nepriestrelná aj vďaka skvelému brankárovi, ktorý držal hviezdy nad vodou. V záverečnej tretine sa hra kúskoval aj pri zbytočných vylúčeniach, ktoré ubrali na plynulosti hry. Dubnica nedovolila Nižnej druhý obrat a zápas priviedla do víťazného konca. Séria sa sťahuje z Považia na Oravu kde sa bude pokračovať o týždeň.

VŠK FTVŠ UK Bratislava – FBC Grasshoppers AC UNIZA 11:1 (6:0, 3:0, 2:1) stav série 1:1

Druhý zápas v poradí série Hurikánu a žilinských kobyliek pokračovala pod mostom Lafranconi. V hlavnom meste po 13 hodine sa prehnal Hurikán. Skvelý vstup bratislavských vysokoškolákov do zápasu priniesol skazu Grasshoppersu. Hurikán v prvej tretine nastrieľal poltucet gólov, ktorý bol pevným základom k víťaznému ťaženiu. V strednej časti hry Hurikán ustal, ale góly padali. S kobylkami to vyzeralo zle nedobre za stavu 9:0 pred treťou tretinou. Záver zápasu bol kľudný. Oba celky si uvedomovali ako to skončí a nik sa nehrnul do veľkých vecí v závere. Hurikán dnes predviedol dokonalú deštrukciu súpera založenú na pozornej obrane a efektívnej koncovke. Kobylky aj napriek vysokej prehre odchádzajú z Bratislavy spokojné, keď sa séria sťahuje na ich pôdu za nerozhodného stavu.

Góly:  2. Purc (Máder), 3. Liszkay (Velčický), 9. Purc (Lizskay), 15. Seman (Komačka), 19. Purc (Velčický), 20. Purc, 22. Komačka (Máder), 27. Kabát (Velčický), 35. Kabát (Lizskay), 50. Kamenec (Cibulka), 54. Cibulka (Jurčo) – 45. Grlický (Dorčík)

ŠK 1.FBC Trenčín – FbO Florko Košice 8:7 (2:1, 4:3, 2:3) stav série 2:0

Na Považí čakal Trenčanov a Florko druhý semifinálový zápas na Sihoti. Trenčania včera dokázali zápas otočiť, dnes vstupovali do zápasu lepšie. Domácemu celku sa podarilo streliť otvárací gól, ale hostia z Košíc dokázali o desať minúť vyrovnať. Trenčianska odpoveď bola rýchla a netrvala ani minútu. Do šatní na pred druhou tretinou boli domáci spokojnejší. V strednej časti sa v stretnutia sa obom celkom darilo strelecky. O krok vpred boli stále domáci Trenčania. Florko pred záverečnou tretinou strácalo na domáci len dva góly. V úvode záverečnej tretiny domáci dvomi gólmi odskočili Florku, ale to stále bojovalo. Bojovnosť sa vyplatila. Florko sa s pribúdajúcim časom doťahovalo. V samotnom závere Florko trestalo vylúčenie. V Samotnom závere dostali domáci červenú kartu. Florko v samotnom závere malo šance na vyrovnanie, ale proti bol Klobučník, ktorý podržal v rušnom závere Trenčanov. Domáci ustáli v samotnom závere košické peklo, ktoré im prinieslo druhé víťazstvo. Pred odvetou je stav pre Florko nepriaznivý, ale na domácej pôde to budú iné zápasy.

Góly: 5. Klapita, 15. Zeliezka, 22. Kiačik (Zeliezka), 30. Bulko, 34. Kiačik (Poruban), 36. Kiačik, 39. Petroci, 44. Kiačik, 46. Bulko – 14. Segľa, 24. Zemen, 33. Dugas, 57. vlastný, 59. Zemen