Hurikán a Trenčín pred odvetami s match balom.

17.03.2013 21:02:13
Kobylky zo Žiliny a Sabinov dnes vyrovnali série a ponúkajú zaujímavé odvety.

Štvrťfinále mužského play off pokračovalo druhými zápasmi. Kobylkám sa podarilo dobyť Bratislavu a doma budú začínať za nerozhodného stavu. Pozícia Hurikánu a Trenčína je po dvoch zápasoch neohrozená. Oba celky sa na pôdu súperov sťahujú s match ballom, ktorí ich môže posunúť do semifinále.

FBC Dragons Ružinov Bratislava – FBC Grasshoppers AC UNIZA 7:10 (4:4, 0:4, 3:2) stav série 1:1

Dnes čakal kobylky druhý zápas v Bratislave. Do stretnutia vstúpili draci lepšie. Kobylky dnes boli od úvodu pri streleckej chutí a stav rýchlo otočili. Draci boli vývojom zaskočení. Kobylky svoj sľubný náskok do prestávky neudržali. V strednej časti hry sa začínalo od nuly a to vola voda na mlyn kobyliek. Hostia sa dnes ukázali v dobrej forme a pri streleckej chuti, ktorá priniesla štvorgólový rozdiel pred záverečnou tretinou. Draci sa snažili so zápasom niečo spraviť, ale kobylky si záver stretnutia postrážili. Dragons dnes doma zakopol a v odvete to bude mať náročné. Kobylky si z Bratislavy domov odvážajú cenné víťazstvo, ktorým splnili cieľ s ktorým cestovali do hlavného mesta.

VŠK FTVŠ UK Bratislava – FBK Bogdau Stupava 16:5 (6:2, 5:2, 5:1) stav série 2:0

Hurikán dnes nastupoval do zápasu s jasným cieľom. Stupava včera favorita potrápila viacej ako by sa čakalo. Boli to hostia, ktorí otvorili skóre stretnutia. Hurikán tento stav netešil a odpoveď prišla rýchlo. Vysokoškoláci sa rozbehli a až záverečný hvizd zastavil gólostroj Hurikánu, ktorý sa prehnal Stupavou. Hostia hrozivo vyzerajúce skóre skorigovali, čo zmiernilo hrozivú prehru. Hurikán dnes potvrdil úlohu favorita, čo potvrdzuje i výsledok. V Stupave sa o týždeň bude rozhodovať o postupe favorizovaného Hurikánu, ktorí môžu prekaziť len hráči Stupavy.

ŠK 1.FBC Trenčín – ATU Košice 10:3 (1:2, 3:1, 6:0) stav série 2:0

Na Sihoti sa dnes popoludní za peknej diváckej podpory domáci Trenčania stretli s ATU. Košičania sa do domácich pustili bez rešpektu a šli do dvojgólového vedenia. Trenčínu sa podarilo kontaktný gól streliť do šatne. Po prestávke pokračovali ATUčkari v aktivite. Trenčania sa dotiahli na súpera, čo ich postavilo na nohy a vrátilo do zápasu. Domáce publikum sa na Sihoti už len radovalo. Trenčania prebrali taktovku od polovice zápasu. Góly do záverečného hvizdu padali len do brány za chrbát brankára ATU. Košičania nedokázali na dobrý vstup do zápasu nadviazať, čo im skomplikovalo život pred zápasmi na domácej pôde. Trenčania po dvoch kvalitných výkonoch majú pred odvetou na východe match ball, ktorý využiť bude určite ťažké, ale reálne.

FbO Florko Košice – FBC Predátor Sabinov 4:7 (2:1, 2:1, 0:5) stav série 1:1

Večerný zápas Florka so Sabinovom dnes priniesol prekvapenie. Florko nedovolilo súperovi sa v úvodnej tretine dostať do vedenia tak ako včera. Boli to dáci, ktorí viedli. Florko si súpera držalo od teľa dve tretiny. Fyzicky náročný a bojovný zápas sa začal lámať v záverečnej tretine. Sabinov nastúpil so svojim gólostrojom a začal pomaličky otáčať vývoj zápasu. V závere sa dráma nekonala. Florko sa v závere nedokázalo schopiť a otočiť výsledok ako včera. Sabinov si záver postrážil a potvrdil, že včera to nebola náhoda. Odveta bude zaujímavá a bude sa určite na čo pozerať.