Hurikán necestuje na Oravu len na výlet

19.01.2018 11:51:31
Extraliga žien má jasného lídra, ktorým sú dievčatá z Pruského a teda zatiaľ nič nové, no najmä spodok tabuľky vehementne bojuje o pozície v play-off. Až päť tímov bojuje o tri miesta v prvej osmičke. Dvom z nich zostane barážová pozícia, ktorú nechce nikto.

Cestu do play-off nemajú istú ani obhajkyne majstrovského titulu zo Spišskej Novej Vsi. Kométa je v aktuálnom ročníku výrazne oslabená a omladená a tak dievčatá zo Spiša musia tuho bojovať o prvú osmičku. Pod čiarou je zatiaľ Nitra a Prešov. Dievčatá spod Zobora hostia zajtra Tvrdošín a na druhý deň cestujú na súboj do Kysuckého Nového Mesta. Prešovčanky privítajú druhý Sabinov a v nedeľu sa pobijú o body na Spiši s Kométou.

 

Osmičku zatiaľ uzatvára bratislavský Hurikán, ktorý chce bodovať doma s Kysučankami a na výlet sa rozhodne nechystá ani po príchode na Oravu. „V domácom zápase proti Kysuckému Novému Mestu neberieme nič iné ako víťazstvo, lebo body potrebujeme ako soľ. Nedeľný súboj s Tvrdošínom bude podstatne náročnejší, ale určite si na Oravu nejdeme iba zahrať,“ povedal tréner iClinic Hurikán Bratislava Marek Novák.

 

Zajtrajšie pätnáste kolo otvorí derby súboj domácej Nemšovej a Pruského. Zápasy mávajú vždy výbornú atmosféru a tak sa fanúšikovia majú na čo tešiť. „V príprave na súboj s Nemšovou zmeníme oproti iným tréningom len to, že si na poslednom tréningu zúžime ihrisko na rozmery, ktoré sú v Nemšovej. V prvom rade dúfame, že nastúpime v najsilnejšej možnej zostave a potom sa musíme vyvarovať individuálnym chybám, ktorých sme v poslednom zápase v Nitre urobili veľa. Na tréningoch sa venujeme predovšetkým koncovke, v ktorej sme boli naposledy nedôrazní,“ prezradil kouč Pruského Vladimír Gábor. Šláger kola sa v Nemšovej bude hrať pred plnou Nemšovskou halou fanúšikov. „Z organizačnej a usporiadateľskej stránky sme sa na zápas zodpovedne pripravili. I keď znovu nenastúpime v plnej sile, dievčatá sú odhodlané súperovi nič nedarovať, znepríjemniť mu cestu za víťazstvom a  pripraviť mu prvú prehru v súťaži v tomto ročníku. Na zápas sa tešíme a veríme, že to bude derby ako má byť. Zároveň pozývame všetkých fanúšikov na kvalitný florbal,“ povedal pred derby súbojom tréner Nemšovej Peter Tydlačka.

 

Spadnúť na barážovú priečku môžu aj Michalovce, ktoré ťahajú sériu štyroch prehier a bude zaujímavé sledovať, či si doma poradia so Spišskou Novou Vsou alebo Sabinovom.

 

Program extraligy žien:

 

15. kolo – sobota 20. 1. 2018:

 

14.00 hod – NTS FK-ZŠ Nemšová – ŠK 98 Pruské (MŠH, Mierové námestie, Nemšová)

15.00 hod – ŠK Slávia SPU DFA Nitra – FbK Tvrdošín (MŠH, Dolnočermánska 105, Nitra)

16.30 hod – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto (ŠH LF, Mlynská dolina, Bratislava)

17.00 hod – Eastern Wings Michalovce – FbK Kométa Spišská Nová Ves (MŠH, Športová, Michalovce)

18.00 hod – FBC Mikuláš Prešov – FBC Predator Sabinov (ŠH ZŠ, Sibírska, Prešov)

 

16. kolo – nedeľa 21. 1. 2018:

 

10.00 hod – FbK Kométa Spišská Nová Ves – FBC Mikuláš Prešov (ŠH, Za Hornádom, Spišská Nová Ves)

10.00 hod – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto – ŠK Slávia SPU DFA Nitra (MŠH, Športová ul., Kysucké Nové Mesto)

14.00 hod – FbK Tvrdošín – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava (MŠH, Školská, Tvrdošín)

15.00 hod – FBC Predator Sabinov – Eastern Wings Michalovce (MŠH, Gym. A. Pridavka, Komenského, Sabinov)

späť