Hurikán nevyužil ani jeden z domácich mečbolov

23.03.2014 16:50:44
"Kobylky" vstali z popola a presťahovali sériu znovu pod Dubeň.

 

V prvom dueli pod bratislavským mostom Lafranconi boli na ťahu hostia zo Žiliny. FBC Grasshoppers AC UNIZA premárnili domácu pôdu a do hlavného mesta cestovali s nožom na krku. VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava mohol v sobotu rozhodnúť o svojom triumfe a postupe do finále Salming extraligy.


„Kobylky“ sa súpera ani tiaže zápasu o všetko nezľakli a o výsledku prakticky rozhodli už v prvom dejstve. Na päť gólov v domácej sieti Hurikán nevedel poriadne zareagovať.

 

Po dvoch tretinách hráči spod Dubňa viedli o tri góly 5:2 a svoje vedenie si udržali aj poslednom dejstve. Po záverečnom hvizde rozhodcov na tabuli svietilo skóre 7:3 v prospech hostí a tak bolo jasné, že sa série natiahne minimálne o jeden deň.

 

Druhý zápas bol o poznanie vyrovnanejší. Aj v tomto stretnutí mohol Hurikán potvrdiť postup do finále. V prvej tretine sa ujali domáci dvojgólového vedenia. V druhej časti Žilina zapla na vyšší prevodový stupeň a stav bol 3:2. Niektoré zo šancí domácich zostali trestuhodne nevyužité.

 

Zvýšený hlas a lepší výkon doviedol domácich až k vyrovnaniu. Víťazstvo na stranu hostí a vyrovnanie v sérií zariadil gól z voľného úderu len trinásť sekúnd pred záverečným klaksónom, o ktorom sa príliš nechcel zhovárať tréner domácich Michal Streška.


„Včera Žilina zaslúžene zvíťazila, bola lepším družstvom. Dnes sa karta obrátila. Za stavu 2:0 a 3:2 sme viackrát mohli skórovať. Nestalo sa a to nás nakoniec stalo postup. K situácii pár sekúnd pred koncom zápasu, ktorá nakoniec rozhodla, sa radšej nebudem verejne vyjadrovať. Verím že chalani nazbierali potrebné sily, a že sa im v Žiline podarí uspieť.“


„Do oboch duelov sme nastupovali s nožom na krku. Tomu sme  prispôsobili aj taktiku. Včera sme rozhodli už v prvej tretine a dobrou hrou na lopte sme nedovolili Hurikánu sa výraznejšie presadiť. Dnes to bolo náročnejšie, prvú tretinu sme nehrali dobre, zvýšený hlas však v šatni pomohol. Na konci sme súperovi doslova darovali vyrovnanie,ktorý ho nekompromisne využil. Nakoniec sme sériu po štandardke vrátili do Žiliny,“ povedal hrajúci tréner Matej Novák.

 

Rozhodujúci duel je na programe v strede tohto týždňa. 

späť