Hurikán schytal dvadsiatku, derby o Košice vyhralo ATU

07.10.2018 20:38:02
Extraliga mužov sa úspešne rozbehla a jej účastníci majú za sebou už päť odohratých kôl. Najväčší debakel utŕžil bratislavský Hurikán, ktorý podľahol Nižnej doma 5:20. Úspešne si počínajú aj úradujúci majstri zo Záhorskej Bystrice, ktorí vyhrali v Prešove ale aj v dohrávke so Spišskou Novou Vsou a usadili sa na prvej pozícii. V derby o Košice sa z výhry tešilo ATU, ktoré zdolalo Florko 8:4.

Košické derby prilákalo návštevu kola, keď do haly na Ostrovského prišlo fandiť viac ako tristo fanúšikov. Úspešnejší boli domáci florbalisti z ATU, ktorí zápas definitívne zlomili až v poslednej tretine a tešili sa z víťazstva 8:4. „Zápas mali pod kontrolu obaja brankári, ktorí podali výkon na reprezentačnej úrovni. Vychytali veľa gólových šancí a preto sa hralo dve tretiny opatrne a trpezlivo. V poslednej časti sa hra viac otvorila, čím vznikol priestor na rýchle protiútoky do otvorenej obrany a padli aj góly. Bol to kvalitný zápas z oboch strán s vynikajúcou atmosférou v hale,“ zhodnotil tréner ATU Košice Róbert Bučko. Florko ani raz v zápase nevyhrávalo, no takmer do konca druhej časti bol výsledok nerozhodný 0:0 a všetko podstatné sa udialo až v záverečnej tretine. „Na začiatku tretej tretiny sme dostali rýchly gól a keď sme v 48. minúte prehrávali už 0:3 museli sme zmeniť aj našu hru a viac to otvoriť. Z toho pramenili nielen strelené, ale aj inkasované góly. Blahoželám súperovi k trom bodom, no chcem poďakovať celému družstvu za bojovnosť od začiatku do konca zápasu,“ povedal hráč košického Florka Lukáš Blaško.

 

Doslova šialené strelecké tempo nabrala od príchodu Petra Nehilu Nižná, ktorá počas posledných dvoch zápasov nastrieľala svojim súperom 34 gólov! Z toho sám Nehila „zavesil“ až jedenásť. V minulom kole si to odnieslo košické ATU a včera bratislavský Hurikán, ktorý prehral 5:20... „Každopádne mi Nižná sadla aj bez toho, koľko gólov som doteraz dal. Popravde je mi jedno kto dá gól, hlavne že dotiahneme zápas do víťazného konca. Skôr Tomáš Reguly stále sleduje tieto štatistiky a včera mi dokonca povedal, že nemám strieľať na bránu, keď mi predtým nenahral on...,“ skonštatoval s úsmevom Peter Nehila a na otázku, či zažil situáciu, kedy so svojimi spoluhráčmi ovládli prvé štyri priečky produktivity povedal: „Túto situáciu som ešte asi nezažil, no niečo podobné sa udialo v Sabinove, keď sme v prvej desiatke boli spolu s Martinom Joščákom, Lukášom Miščikom a Liborom Zagrapanom.“

 

V repríze minuloročného finále prvej ligy sa z víťazstva 6:4 tešili hráči bratislavského Snipers, ktorí uspeli pod Dubňom v Žiline. Potrebné body si vybojovalo aj bratislavské Lido. Zverenci trénera Rolanda Blusku zdolali trenčianske AS tesne 4:3 a spokojní sú aj Spišiaci, ktorí nachytali „na hruškách“ domáci 1. FBC Trenčín.

 

Výsledky extraligy mužov:

 

5. kolo – sobota 6. 10. 2018:

 

FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina – Fat Pipe Snipers Bratislava 4:6 (2:0, 0:2, 2:4)

 

1. FBC Florbal Trenčín – FbC Young Arrows Spišská Nová Ves 8:9 (2:2, 2:2, 4:5)

 

FaBK ATU Košice – FK Florko Košice 8:4 (0:0, 1:0, 7:4)

 

iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – TJ A – FbO Nižná 5:20 (1:8, 1:4, 3:8)

 

ŠK Lido Prírodovedec – FBK AS Trenčín 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)

 

FBC Mikuláš Prešov – Tsunami Záhorská Bystrica 0:7 (0:3, 0:4, 0:0)

 

Dohrávka 4. kola – nedeľa 7. 10. 2018:

 

Tsunami Záhorská Bystrica – FbC Young Arrows Spišská Nová Ves 13:5 (4:1, 6:2, 3:2)

 

Aktuálna tabuľka po 5. kole:

 

ZDROJ FOTO: www.noviny.sk

späť