Hurikán si do Bratislavy vezie dva mečboly

16.03.2014 19:44:12
Žilinčania nenašli recept na dobrú defenzívu bratislavského tímu.

 

Bratislavský klub č.1, VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava, cestoval do Žiliny. „Kobylky“ boli vďaka lepšiemu umiestneniu v tabuľke miernym favoritom. Taktický výkon z oboch strán príliš veľa gólov nepriniesol.

FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina v prvom dueli na domácej palubovke ťahal za kratší koniec, keď prehral po tretinách 0:1, 1:2 a 0:0 celkovo 1:3.

 

V druhom dueli, ktorý sa v ŠH hale Gymnázia na Rosinskej niesol v podobnom duchu, bol podobný aj výsledok. Hurikán aj po druhýkrát zvíťazil, tentokrát 4:2 a tak sa „vysokoškoláci“ už budúci týžden v domácej hale môžu tešiť z postupu do finále.


„Z dobrej taktiky ťažili obe družstvá. Snažili sme sa hrať ofenzívne, ale brankár Kalčok bol výborný. Súper bol na nás výborne pripravený a v brejkoch trestal naše chyby,“ povedal Matej Novák, a dodal: „Súperi, približne od nového roku, začínajú proti nám hrať defenzívnejšie. Nedarí sa nám finálna, gólová fáza, ktorá rozhoduje zápasy. Je to v našich hlavách. Veríme, že to v Bratislave zlomíme.“


„Boli to dva vyrovnané duely. V druhom trochu pribudlo vylúčení, no oslabenia sme zvládli dobre a v presilovkách sme skórovali. Hrali sme dobre takticky a výhru sme spečatili gólom do prázdnej brány. Veľmi sa tešíme, že vedieme v sérií a veríme, že doma dokráčame k postupu do finále,“ vyhlásil tréner Hurikánu Michal Streška.

 

Rozhodnúť môže Hurikán už budúci víkend v domácej hale.

späť