Hurikánky strelili po 181 minútach gól a vyhrali zápas

05.10.2014 18:54:54
Ženská Extraliga sa rozbehla predohrávkou štvrtého kola už piatkovým zápasom medzi domácou Nitrou a Pruským. Nitra v neúplnom zložení zdolala Pruské 8:5.

V sobotu zaznamenalo Pruské druhú prehru v rade za sebou, na čo tento tím nie je zvyknutý. Ženy z Považia prehrali 3:4 s úradujúcimi majsterkami z Tvrdošína. Bratislavčanky cestovali na Východ do Prešova. Cesta domov bola dlhá po tretej prehre na nulu, tentoraz 0:3. Nemšová si v domácom súboji proti Spišskej Novej Vsi spravila chuť na dnešný duel s Hurikánom. Nemšovanky zdolali Spišiačky 7:4.

 

Posledný ostrý štart pred účasťou na Euro floorball cupe v nórskom Fredrikstade zvládli Oravčanky doma, keď zdolali FBC Mikuláš Prešov 5:2.

 

Dievčatá bratislavského Hurikánu boli pred súbojom s Nemšovou bez bodu na poslednom mieste tabuľky s nelichotivým skóre 0:18. Na lavičke však mali od včera nového trénera. Stal sa ním Vladimír Roziak zo Snipers Bratislava, ktorý nahradil zaneprázdneného Tomáša Mádera. „Dievčatá ma oslovili s ponukou trénovať ich. Vedenie klubu FTVŠ nemalo žiadne námietky a tak trénujem ženy Hurikánu, hoci pôsobím aj v klube Snipers Bratislava. Náš klub nemá ženy, čiže o nejakej konkurencií nemožno hovoriť a moje povinnosti až na jediné kolo vzájomne nekolidujú,“ prezradil ešte pred zápasom Vladimír Roziak. To ešte netušil, že konečne jeho zverenkyne strelia po viac ako 181 minútach svoj úvodný gól sezóny, ktorý zavesila ich nová posila z Modry Adela Kľúčiková. „Úvodný súťažný gól v novom drese ma samozrejme potešil, keďže som tri zápasy nevedela trafiť bránu ani z vyložených príležitostí. Teší ma hlavne tímové víťazstvo,“ povedala po zápase Adela.

 

Hoci vysokoškoláčky viedli už 3:0, v závere sa museli triasť o víťazstvo. Nemšová totiž znížila na 3:2, no vyrovnať sa jej ani počas power play nepodarilo. „Moje zverenkyne sa zľakli víťazstva. Nie sú zvyknuté vyhrávať, no napokon sme to spoločnými silami zvládli. S výsledkom som spokojný, no máme čo zlepšovať hlavne v koncovke. Hľadáme v tíme nové strelkyne. Uvidíme kto sa chytí. Cením si však kolektívny výkon všetkých dievčat,“ zhodnotil zápas Roziak.

 

Kouč Nemšovej Roman Pavlus nebol nadšený: „Zápas sme jednoznačne nezvládli. Po včerajšom dobrom výkone dievčatá svojho súpera očividne podcenili. Začali sme sa chytať až v závere zápasu, no pod tlakom z nepriaznivého skóre sme už nestihli skóre otočiť.“

Vyzvedali sme od Adely Kľúčikovej ako sú dievčatá spokojné s novým trénerom, pretože o Hurikáne je v poslednom čase známe, že sa od čias trénera Lukáša Kamenca pri družstve pravidelne striedali tréneri ako na bežiacom páse. „Zmena trénera nám prospela, no hlavne sme rady, že má k nám dobrý prístup. Dostatočne sa nám venuje a chce s nami pracovať, čo si veľmi ceníme a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.“

späť