IFF aj v Malackách testuje oranžovú loptičku, tá však nie je optimálna

12.10.2019 08:24:18
Medzinárodná florbalová federácia (IFF) aktuálne testuje na viacerých národných a medzinárodných podujatiach oranžovú zápasovú loptičku. Počas prvých dní jej používania v súťažných zápasoch však sa zistilo, že nie je optimálna a ešte sa o jej používaní bude ďalej diskutovať. Okrem toho sa budú skúšať aj jej alternatívne farby.

Jedným z podujatí, kde sa loptička testuje je EuroFloorball Cup 2019, ktorý sa od stredy do nedele koná v Malackách. „Počas prvého hracieho dňa sme mali možnosť vidieť loptičku na oficiálnom povrchu IFF v zápase, ktorý bol naživo streamovaný cez YouTube. Loptičku sme testovali už skôr a  akceptovali ju hráči i televízny partneri. EFC ukazuje, že oranžová loptička nie je optimálna na sledovanie streamu pri nižšej kvalite osvetlenia či samotného videa. Keďže podujatia IFF sú veľmi rozdielne z hľadiska technického zabezpečenia, potrebujeme loptičku, ktorá bude najlepšia možnosť aj pre akcie s nižším rozpočtom. Musíme okrem toho zohľadniť aj názory hráčov,“ povedal podľa oficiálnej internetovej stránky IFF jej generálny sekretár John Liljelund.

 

IFF bude naďalej pokračovať v hodnotení a testovaní alternatívnych loptičiek. „Počas zápasov EFC sme pôvodne chceli testovať aj bielu loptičku. Tá nebola oficiálna v stretnutiach IFF už desať rokov, s výnimkou majstrovstiev sveta juniorov 2011. Je to však alternatíva, ktorú chceme vyskúšať. Vzhľadom na svetelné podmienky v hale v Malackách sme sa napokon rozhodli, že sa tak nestane na EuroFloorball Cupe 2019. Hráči sa domnievali, že by biela loptička nebola dostatočne viditeľná. Veríme, že z florbalovej komunity budeme naďalej dostávať konštruktívnu spätnú väzbu, pretože chceme urobiť najlepšie rozhodnutie pre hráčov, fanúšikov i televíznych divákov,“ dodal Liljelund.

 

PREKLAD: Samuel PREKOP

 

ZDROJ: www.floorball.org

späť