IFF si vypýtala oddychový čas a nariadenie bude analyzovať

28.06.2019 19:34:57
Výkonný výbor Medzinárodnej florbalovej federácie (IFF) prišiel pred časom s kontroverzným nariadením, podľa ktorého by od začiatku ročníka 2020/2021 museli hráči používať hokejku a omotávku rovnakej značky. V opačnom prípade by nesmeli nastúpiť v súťažných stretnutiach.

Po zverejnení plánovanej úpravy pravidiel čelila IFF silnej kritike zo strany samotných hráčov. Federácia sa napokon rozhodla postoj prehodnotiť a zobrala si „oddychový čas.“

 

„Toto rozhodnutie viedlo k rozsiahlej debate a dostali sme veľa negatívnej spätnej väzby od ľudí z florbalového prostredia. Svoju nevôľu prezentovali aj výrobcovia florbalového vybavenia. Zástupcovia IFF dospeli k rozhodnutiu, že v tejto chvíli je lepšie si v danej problematike vypýtať ‚time-out‘ a opäť zanalyzovať a zhodnotiť následky, ktoré by prinieslo zavedenie spomenutého pravidla,“ informuje generálny sekretár IFF John Lijelund.

 

Kompetentní sa podľa jeho slov nemajú kam ponáhľať. „Rozhodnutie by vstúpilo do platnosti až od 1. júla 2020 a hráči by mali stále k dispozícii aj jednoročné prechodné obdobie. To znamená, že je stále dostatok času na otvorenie uvedenej problematiky a jej opätovné preskúmanie,“ dodal. VV IFF by mal o „gripoch“ a hokejkách rovnakej značky hovoriť na zasadnutí v septembri.

 

Kritici plánovanej zmeny napríklad namietajú, že sú spoločnosti, ktoré sa špecializujú na výrobu omotávok, niektorí florbalisti stále používajú obľúbené vybavenie od firiem, ktoré už neexistujú a iní si zase jednoducho myslia, že niektorí výrobcovia s výbornými hokejkami nedokážu vyvinúť dostatočne kvalitný „grip“. Problém môže nastať aj v otázke sponzoringu.

 

ZDROJ INFORMÁCII: www.floorball.org

 

ZDROJ FOTO: www.orcakrnov.cz

 

AUTOR: Samuel PREKOP

späť