Isabell Krantzová ukončila kariéru

27.04.2020 09:16:07
Jedna z mnohých významných osobností svetového florbalu, ktorú už v budúcej sezóne neuvidíme na palubovkách je Švédka Isabell Krantzová. Jedna z najlepších hráčok v histórii severskej krajiny ukončila po ročníku 2019/2020 kariéru.

„Je fantastické, že som mohla reprezentovať Švédsko toľko rokov. Mať na sebe žlto-modrý dres bola vždy silná emócia. Som hrdá, že som mala túto možnosť,“ uviedla Isabell Krantzová pre web Švédskej florbalovej federácie, cituje ju aj oficiálna stránka Medzinárodnej florbalovej federácie (IFF). Odchovankyňa klubu BK Granlo nazbierala v najcennejšom drese rekordných 110 štartov s bilanciou 87 bodov za 33 gólov a 54 asistencií. Z majstrovstiev sveta si odniesla dovedna šesť zlatých medailí.

 

Tridsaťročná obrankyňa nechýbala ani na lanskom svetovom šampionáte vo švajčiarskom Neuchateli, kde Švédky obhájili majstrovský titul finálovým triumfom 3:2 po predĺžení nad domácim Švajčiarskom. „Bolo skvelé ukončiť reprezentačnú kariéru vo finále pred takým publikom. Bolo to veľmi emotívne vďaka atmosfére a víťaznému gólu Johanny Hultgrenovej, ktorým umlčala domácich priaznivcov. Mali sme neuveriteľne kvalitné družstvo i realizačný tím, ktorý bol jedným z najlepších, aké som v národnom tíme zažila. Prinútili nás spolupracovať a utvoriť niečo veľmi silné,“ povedala.

 

Na klubovej úrovni pôsobila v poprednom švédskom družstve Pixbo Wallenstam. „Cítim sa dobre, ale zároveň viem, že florbal mi bude chýbať. Bol veľká súčasť môjho života a teraz po ňom zostane prázdne miesto,“ dodala Krantzová.

 

AUTOR: Samuel PREKOP
FOTO: Per WIKLUND

späť