Izraelová: „Nemšovú by som nevymenila za žiaden iný klub!“

06.11.2019 13:35:53
Líder Hyundai extraligy je zatiaľ jasný, no po krku mu ide druhý tím tabuľky, ktorým je družstvo NTS FK – ZŠ Nemšová. Dievčatá zo siedmich zápasov prehrali len jediný a to s Pruským tesne 3:4. Dievčatá z Považia majú kvalitný tím, ktorý je vystužený aj skúsenými hráčkami. Jednou z nich, ktorá je aktuálne líderkou kanadského bodovania celej súťaže je Veronika Izraelová.

Širšia špica tabuľky je vyrovnaná a tak stačí zaváhať v jednom, či dvoch dueloch a nasleduje prepad v tabuľke. Veronika pomáha svojmu tímu ako vie a dnes velí celkovej štatistike. Má nazbieraných 24 bodov za 13 gólov a 11 asistencii. „Do tejto sezóny som vstupovala s očakávaniami pomôcť svojmu tímu ale naozaj ma ani len nenapadlo, že sa ocitnem na prvých priečkach kanadského bodovania. Každý jeden gól či asistencia nie sú len mojou zásluhou ale aj zásluhou mojich spoluhráčok, bez ktorých by to proste nešlo. Ako sa hovorí, asi som bola v správnom čase na správnom mieste,“ povedala usmiata hráčka Nemšovej Veronika Izraelová, ktorá v minulosti hrala viac individuálnym spôsobom, čo už neplatí. „Florbal hrám už nejaký ten piatok a s pribúdajúcimi skúsenosťami počas niekoľkých odohratých sezón som dozrela do štádia, kedy je kolektív a radosť z hry pre mňa najpodstatnejšia,“ dodala čochvíľa 26-ročná útočníčka.

 

S florbalom začínala ešte v roku 2007 a je neustále spätá so svojim klubom – Nemšovou. „Na začiatku mi klub v Nemšovej umožnil dostať sa k florbalu a postupne rozvíjať svoje schopnosti. Neponúkol mi však len neustále sa zlepšovanie v tomto športe, ale dostala som možnosť nájsť v mojich spoluhráčkach veľmi dobrých priateľov. Toto sú veci, ktoré z Nemšovej robia klub, ktorý by som nevymenila za žiadny iný. Aspoň zatiaľ,“ prezradila s hrdým hlasom Veronika.

 

Nemšová je v tesnom závese za Pruským a má dobre rozbehnutú sezónu, čo potvrdila aj najproduktívnejšia hráčka najvyššej celoštátnej súťaže: „Príprava na túto sezónu z môjho pohľadu bola veľmi dobrá za čo môžeme poďakovať Teri Zajacovej. Jej nekompromisné tréningy a teambuildingy nás spojili v jeden skvelý kolektív. Myslím si, že aj dobrou náladou v kabíne sú ovplyvnené naše výkony.“

 

Základná časť je však jedna vec a tam sa takmer vždy tomuto družstvu z Považia celkom darilo, no v play-off to v posledných rokoch nebolo úplne podľa predstáv. V posledných dvoch sezónach sa dievčatá museli uspokojiť s tretím a v minulej dokonca až s piatym konečným miestom. Tieto dve sezóny vždy prišiel na play-off vypomôcť Petrovi Tydlačkovi skúsený tréner Jozef Grega, ktorý je bývalým koučom Spišskej Novej Vsi a súčasným na viacerých úrovniach v FBC Ostrava. „Všetko, čo nás chcel tréner Grega naučiť by bolo pre našu hru prínosné, avšak obmedzenosť času na prípravu nehrala v náš prospech. Preto sme sa rozhodli zakomponovať tieto veci do prípravy už od prvého halového tréningu na túto sezónu. Časť z vecí sme zachovali, niektoré sme museli zjednodušiť a teraz to funguje ako švajčiarske hodinky,“ doplnila skúsená hráčka.

 

Do extraligy vstúpil nový partner, ktorým je spoločnosť Hyundai. Nastali výrazné zmeny, ktoré je cítiť na všetkých úrovniach. Nemšovú nevynímajúc. „Tento krok hodnotím veľmi pozitívne. Myslím si, že na Slovensku o florbal nemal záujem až tak veľký okruh ľudí, čo sa začiatkom tejto sezóny zmenilo za pomoci rôznych aktivít, ktoré so sebou Hyundai priniesol. Hyundai nepomohol len nám, ale umožnil nám pomôcť iným prostredníctvom kampane NIE RAKOVINE!, ktorá sa odohrala minulý víkend. Podľa môjho názoru s príchodom nového partnera sa zvýšila úroveň ženskej extraligy na Slovensku a to nás vraj ešte čakajú ďalšie pestré zaujímavosti, na ktoré sa všetci už tešíme,“ uzavrela Izraelová.

späť