Izraelová s Patkovou spasili Nemšovú, ktorá odvrátila mečbal!

16.03.2019 16:30:23
Nemšová mala pred tretím štvrťfinálovým duelom s Tvrdošínom nôž na krku. Dievčatá z Považia prehrávali 0:2 na zápasy a navyše sa predstavili na súperovej pôde v Tvrdošíne. Nemšovanky dnes zabojovali a aj vďaka hetriku Veroniky Izraelovej a skvelému výkonu brankárky Denisy Patkovej a dokázali na Orave zvíťaziť 7:5. Znížili tak stav série na 2:1 pre Tvrdošín.

Prvá tretina nenaznačovala, že sa Nemšová dokáže presadiť, hlavne začiatok hosťkám nevyšiel a z hokejky Barbory Spišiakovej sa ujali dievčatá z Tvrdošína vedenia. Netrvalo však dlho a svoj strelecký účet si otvorila Veronika Izraelová, ktorá vyrovnala. Po piatich minútach posunula do jednogólového náskoku Nemšovú Kristína Vyletelková. Pred prvou sirénou však vyrovnala domáca Michaela Krivulčíková.

 

Stredná časť bola z pohľadu konečného výsledku rozhodujúca. Dievčatá z Nemšovej zabrali aj napriek tomu že po pol minúte inkasovali gól, ktorý strelila kapitánka Tvrdošína Michaela Ješšová. Od tohto momentu bolo plné ihrisko hráčok hostí, ktoré sa na rozdiel od predchádzajúcich zápasov začali strelecky presadzovať. Na 3:3 vyrovnala Kristína Čintalanová a po nej zaznamenala dva góly Veronika Izraelová a účet druhej tretiny uzavrela Terézia Zajacová.

 

Keď zvýšila Denisa Papierniková na začiatku tretej časti na 3:7 pre Nemšovú, domáce zrejme pochopili, že otočiť tento zápas bude nad ich sily. Aj napriek tomu zabojovali a dvoma gólmi Veronika Paňkovej a Barbory Spišiakovej znížili na 5:7 ale to bolo z ich pohľadu dnes všetko.

 

Hlasy po zápase:

 

Tréner Milan Burdeľ (FBK Tvrdošín): „Tak ako po prvom súboji bola hanená brankárka Nemšovej Denisa Patková, dnes podľa mňa veľmi podržala svoj tím. My sme si zápas prehrali počas druhej tretiny, kedy sme inkasovali štyri góly. V závere sme robili tlak, no obrat sme už nestihli zariadiť. Súperky boli lepšie a zaslúžene zvíťazili. Do Nemšovej sa ale v stredu vrátiť nechceme, čiže sa pokúsime zajtra doma zvíťaziť.“

 

Tréner Jozef Grega (NTS FK – ZŠ Nemšová): „Po malých korekciách zostavy a herného štýlu sme dnešný zápas zvládli. Musím však podotknúť, že náš celkový výkon bol výraznou mierou podporený kvalitným výkonom našej brankárky Patkovej, ktorá chytala ako vymenená. Psychologický ťah z minulého týždňa, keď moje slová boli vytiahnuté z kontextu rovno do titulku zrejme urobili svoje. Mal som hodinový rozhovor s Denisou, kde sme si všetko potrebné vysvetlili. Zajtra sa budeme snažiť nadviazať na dnešný výkon a zvíťaziť.“

 

FbK Tvrdošín – NTS FK-ZŠ Nemšová 5:7 (2:2, 1:4, 2:1), stav série: 2:1

späť