Jan Zahalka: "Je to pro mě nová výzva a krev. Těším se na práci u slovenské reprezentace."

14.09.2013 19:26:25
Slováci sa pred do kvalifikácie posilňujú na každom poste. Realizačný tím získal skúsenú a uznávanú ososnosť vo florbale.

Mužská reprezentácia Slovenska sa dnes presunie do Valmieri, dejiska medzinárodného turnaja Men´s Four Nations Tournament, Latvia. Slováci odštartujú prípravu na bratislavskú kvalifikáciu mužov MS 2014 vo Švédsku. Realizačný tím mužskej reprezentácie sa postupne formuje. V súčasnosti získal výraznú posilu spoza rieky Moravy. Na lavičku Slovákov usadne v pozícii konzultanta Jan Zahalka, skúsený a úspešný český lodivod s bohatou florbalovou históriou. Držiteľ štyroch majstrovských titulov s Tatranom Strešovice sa presunie na Slovensko, kde po kratšej letnej prestávke bude pokračovať vo svojej florbalovej kariére.

 

„Oslovil mě Miro Sága a já jsem na to kývl. Po pěti letech v českých vodách jsem už unavený. Práce s Mirem u reprezentace bude jiná. Budu se věnovat tomu co mě baví a všechny organizační věci bude mít na starost on. Tato práce není až tak časově náročná, obnáší to jen pár dní v měsíci. Je to pro mě nová výzva a krev. Těším se na práci u slovenské reprezentace a věřím, že se nám ji podaří posunout o kus dál.“ Na úvod svojho nového pôsobenia prezradil cestu Jan Zahalka na Slovensko. Výrazná osobnosť a posila v radoch realizačného tímu pocestuje so Slovákmi už do Lotyšska. Radosť z posilnenia vo vlastných radoch neskrýval strojca tohto nápadu, hlavný tréner Miroslav Sága.

 

„Som rád, že sa podarilo dotiahnuť do nášho realizačného týmu úspešného a skúseného českého trénera Jana Zahalku. Bude v našom tíme pôsobiť v pozícii konzultanta slovenskej florbalovej reprezentácie. Trénerom bude Juraj Lamačka z ŠK 1. FBC Trenčín Teším sa na spoločnú spoluprácu s nimi. Pozitívne vnímam aj obsadenie realizačného týmu, ďaľšími skúsenými trénerskými harcovníkmi, Ferom Högerom z Prešova a Jurajom Hvozdíkom z Bratislavy, ktorí budú sledovať reprezentantov a hráčov v slovenskej extralige. Neskôr náš tím ešte budeme doplňovať o ďalšie pozície."

 

Pred samotným odjazdom sa v reprezentačnom kádri udiali malé zmeny. „Boli sme donútení urobiť zmeny v nominácii. S výpravou necestujú Horecký, Kubovič (obaja Tsunami Stupava) a Ondrášik (ŠK 1. FBC Trenčín). Otázny je i štart Bulka (ŠK 1. FBC Trenčín). Do výberu sme donominovali naviac aj mladého Juraja Lupača (FBŠ Bohemians Praha/CZE).“

 

"Čo sa týka prvého zrazu v Trenčíne, vyskúšali sme si 30 hráčov. Po dohode realizačného týmu hráči absolvovali testy, ktoré nám ukázali ako sa kto pripravuje na sezónu. Urobil som si základný prehľad o hráčoch a ich aktuálnej výkonnosti. Mužstvo je iba na začiatku. Zatiaľ iba hľadáme vhodné typy pre reprezentáciu. Určitú predstavu o kostre tímu už mám. Turnaj v Lotyšsku nám ukáže naše možnosti, nedostatky a preverí všetkých v medzinárodnej konfrontácií. Chlapci budú mať možnosť si zmerať sily so skúsenými florbalistami a reprezentantmi z Lotyšska, Estónska a Poľska.“ rozrozprával sa Sága.

 

„Nominovaní hráči majú šancu sa pobiť o reprezentačný dres a ukázať čo je v nich. Každý dostane priestor. Po príchode vo štvrtok do Valmiery máme priateľský duel s Lotyšmi. V piatok mužstvo absolvuje doobeda tréning. Večer už oficiálne odštartujeme turnaj s domácimi Lotyšmi. Očakávam ťažké zápasy. Pozitívne vnímam rozhodnutie SZFB a prezidenta zväzu Daniela Graneca, že máme možnosť zúčastniť sa tohto kvalitného turnaja. Ideálna príležitosť pre hráčov sa ukázať.“ načrtol hlavný tréner program v Lotyšsku, ktorý čaká na našich reprezentantov.

 

„Po turnaji už budeme vedieť, kto sa dostane do finálnej nominácie pre prípravu na kvalifikáciu o postup na MS, ktorá bude na domácej pôde v Bratislave. V reprezentácii musia byť najlepší hráči. Je jedno z akého klubu. Ide nám o výsledok. Nikto nemá miesto isté. " Priblížil svoje plány Miroslav Sága do budúcnosti.

 

Nominácia reprezentácie mužov Slovenska:

Brankári:

Klobučník Jakub, Meszároš Gabriel (ŠK 1. FBC Trenčín), Turek Dominik (FBC Ostrava/CZE),

Obrana:

Velčický Jozef (VŠK FTVŠ UK Hurikán Bratislava), Bulko Marek, Straka Branislav (ŠK 1. FBC Trenčín), Hrín Michal (FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina), Dudovič Peter (ATU Košice), Sikorjak Martin (FBC Mikuláš Prešov), Komačka Václav (FBC Ostrava/CZE),

Útok:

Škarupa Tomáš (VŠK FTVŠ UK Hurikán Bratislava), Paulikovič Patrik (ŠK Dragons Ružinov Bratislava), Zeliezka Roman, Martin Kiačik (ŠK 1. FBC Trenčín), Matejka Juraj (ŠK VICTORY STARS Nová Dubnica), Galovič Marián, Novák Matej (FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina), Zemen Marián, Petróci Martin (FbO Florko Košice), Halas Jozef, Pelegrin Patrik (ATU Košice), Nehila Peter (Predator  Sabinov), Rajnec Filip, Gál Ladislav (FBC Ostrava/CZE), Juraj Lupáč (FBŠ Bohemians/CZE)

 

Program Slovenska v Lotyšsku

 

13.9.2013 – piatok

20:00 hod.      Slovensko – Lotyšsko

 

14.9.2013 – sobota

17:00 hod.      Slovensko – Estónsko

 

15.9.2013 – nedeľa

10:00 hod.      Slovensko - Poľsko

 

FOTO: Štepán Černý/ Florbal.cz a SZFB


späť