Janegová: „Najlepší teambuilding som zažila vo Švédsku.“

22.05.2020 15:10:01
Medzi najskúsenejšie a ostrieľané hráčky Hyundai extraligy žien patrí líderka družstva ŠK Slávia SPU DFA Nitra Romana Janegová. Takmer 27-ročná vždy usmiata bývalá slovenská reprezentantka a legionárka, ktorá si vyskúšala hrať za viacnásobného českého majstra Herbadent Praha, terajšie Ivanti Tigers Jižní Město, či švédsky Köping po návrate domov už tretiu sezónu pokračuje v rodnej Nitre.

„Začínala som v Nitre ako dvanásť ročná. Tu sa to ešte len rozbiehalo a dievčat bolo málo, takže sme trénovali spoločne s chlapcami. Ženský tím ešte v Nitre nebol, takže som musela ísť hrať do Serede, kde som absolvovala moje prvé dve sezóny v extralige. Následne na to sa vytvoril v meste pod Zoborom ženský tím,“ spomína Skúsená harcovníčka Nitry Romana Janegová.

 

Na otázku, či bude pre sympatickú útočníčku konečnou zástavkou v kariére jej materský klub a či bude pokračovať s florbalom aj počas najbližšej sezóny, odpovedala veľmi stroho: „Uvidíme...“ Spomienok nielen na klubové súťaže ale aj na pôsobenie v reprezentačnom drese má však neúrekom. „Tu by som sa vedela rozpovedať nadlho. Bolo toho strašne veľa. Bola som v reprezentácii od mojich pätnástich rokov, keď sa to len začínalo rozbiehať a vlastne celú cestu, až do najvyššej kategórie – skupiny A, ktorá znamená najlepších 16 krajín na svete. Aj v juniorskej a taktiež ženskej kategórii. Bolo to zo začiatku veľmi ťažké, podmienky neboli ideálne, ale bolo to krásne,“ tvrdí.

 

Hyundai extraliga sa zúžila na osem tímov. Ak nechce byť Nitra na dne tabuľky, potrebuje zamakať. „Romča“ sa však vôbec neobáva. „Naše družstvo na dne určite nebude. Stavia a zoceľuje sa super káder,“ prezrádza, no svoje hráčske ale čiastočne už aj trénerské skúsenosti zrejme tak skoro neplánuje odovzdávať ďalej. „Baví ma to ale uvidíme ako to dopadne z hľadiska môjho voľného času. Mám ale nejaké plány do budúcna.“

 

Záverečná otázočka Romane očividne sadla, pretože sa podstatne viac rozhovorila o najkrajšom zážitku z celej svojej kariéry. „Tak na túto tému by mohla byť zvláštna kapitola, čiže kľudne aj celý článok... Je tam veľa okamihov napríklad z každého repre zrazu, ktorého som sa zúčastnila, pretože sme boli super kolektív a v podstate sme boli tá istá zostava, ktorá sa veľmi nemenila. Dalo by sa povedať, že tam vládla taká rodinná atmosféra. To mi dal vlastne florbal najviac, ľudí a priateľstvá a to si najviac vážim. Samozrejme, že mám spomienky z rôznych zápasov, na ktoré keď si spomeniem, tak mi znova prebehne husia koža. Či sú to vyhrané tituly, alebo vypredané tribúny plné fanúšikov, rozhodujúce góly a veľké oslavy. Rada spomínam na reprezentačný "vydarený švédsky trip", keď sme cestovali mikrobusom do Švédska. Ani neviem koľko hodín, či dní a spali sme tam v škole na zemi. Bol to taký náš "vojenský tábor " ale teraz sa spätne na tom vždy z chuti zasmejem. Veď čo viac utuží kolektív, než keď dáte všetkých spať do jednej triedy na týždeň. Myslím, že keď si to budú čítať aj baby z repre, tak sa pousmejú a týmto ich chcem pozdraviť všetky, ktoré vedia o čo ide. Najlepší teambuilding bol, keď som hrala vo Švédsku. Dostali sme vždy len  súradnice kam máme ísť, na aké miesto. Boli sme rozdelené do áut a každé auto malo inú trasu. Do toho boli zaradené rôzne úlohy, až pokiaľ sme sa nedostali na koniec cesty, kde sa všetky autá stretli, nechali sa na parkovisku a došla pre nás loď... Tá nás odviezla na opustený ostrov, kde sme spali v starých chatkách a boli sme tam len my. Nikto nič dopredu netušil, bolo to také zaujímavé dobrodružstvo. Mali sme športový program celé dni a opekalo sa každý večer. Bolo to fantastické,“ ukončila Janegová.

 

AUTOR a ZDROJ FOTO: Miroslav HÝLEK

späť