Janegová takmer zariadila prehru Kysučaniek

10.03.2019 12:28:08
Úplne odlišný zápas sa dnes odohral na Kysuciach, kde sa po druhý raz predstavila Nitra. Kysučanky včera zvíťazili jednoznačne 10:2, no dnes sa na druhú výhru poriadne natrápili. Vyrovnaný súboj napokon dopadol pre domáce hráčky dobre a tešili sa z tesného víťazstva 5:4.

Na prvý gól si fanúšikovia museli počkať do desiatej minúty a v nej otvorila strelecký účet domácich Sára Záteková. O dve minúty však Nitra využila presilovku. Autorkou vyrovnávajúceho gólu bola Kristína Králiková. Nitra sa ale ešte do konca tretiny stihla ujať vedenia zásluhou skúsenej kapitánky Romany Janegovej.

 

Približne v polovici zápasu vyrovnala domáca Linda Pudišová, no bola to opäť Janegová, ktorá pred druhou sirénou naklonila misky váh na stranu svojho tímu.

 

Záverečné dejstvo malo podobný priebeh. Už po devätnástich sekundách vyrovnala kapitánka Kysučaniek Ema Škvrndová, no Janegová bola zasa proti a po dvoch minútach dostala Nitru po tretí raz do vedenia. Úspešná chvíľka domácich prišla počas jedenástej minúty tretej tretiny, v ktorej strelili počas šiestich sekúnd dva góly. Na 4:4 najskôr vyrovnala Linda Pudišová a ako sa neskôr ukázalo, víťazný gól Kysučaniek strelila Laura Chupéková.

 

Hlasy po zápase:

 

Tréner Marián Chlebana (MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto): „Klobúk dolu pred Nitrou, že to po včerajšej prehre jej hráčky dnes nezabalili, no ich brankárka podala kvalitný výkon a celú hru založili na protiútokoch, ktoré Romane Janegovej vychádzali. Oproti včerajšiemu zápasu sme dnes boli všade pomalší a nedokázali sme premeniť veľké množstvo gólových príležitostí.“

 

Tréner Michal Špeťko (Slávia Nitra): „Výsledok je pre nás trochu nespravodlivý, pretože sme dnes podľa mňa boli o niečo lepší, než Kysučanky. Väčšinu zápasu sme vyhrávali, no prišlo nešťastných šesť sekúnd počas ktorých sme dvakrát inkasovali a dievčatá to už nedokázali zvrátiť. Súperkám blahoželáme, ale u nás v Nitre to s nami nebudú mať jednoduché.“

 

MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto – Slávia Nitra 5:4 (1:2, 1:1, 3:1), stav série: 2:0

späť