Jaroslav Marks: "Bude to zložité, ale urobíme všetko preto, aby sme uspeli.“

17.12.2012 19:29:22
Aby som povedal pravdu, som prekvapený výkonom a výkonnosťou hráčok, ktoré hrajú na Slovensku.

Počas uplynulého víkendu sa v športovo-tréningovom centre Púchov uskutočnilo sústredenie ženskej reprezentácie. Na Považí sa zišiel výlučne výber z domácej extraligy. Tréneri mali náročnú úlohu, keď mali za tri dni z pozvaných hráčok vybrať mená, ktoré sa môžu prepracovať do reprezentačného dresu. „Samozrejme je to zložitejšie, pretože na prípravu nie je veľa času. Aby som povedal pravdu, som prekvapený výkonom a výkonnosťou hráčok, ktoré hrajú na Slovensku. Pokiaľ ich doplníme hráčkami ktoré hrajú v Čechách, tak si myslím, že vytvoríme silný tím. Mali by sme na kvalifikácii uspieť.“ hodnotil víkendové sústredenie hlavný tréner Jaroslav Marks.

 

Program a tréningy boli zamerané na hru. Prekvapením pre mnohé hráčky bol úvodný tréning, kde prebehol komplexný test. Tréneri  boli po sústredení spokojní. Marks bol potešený samotnými hráčkami, keď vyzdvihol aj určité pozitíva. „Predovšetkým práca z hokejkou, streľba a individuálne činnosti. V čom zaostávajú na druhú stranu je vidieť, že sa nepracuje na Slovensku s herným systémom. Je vidieť, že sa hrá troška na náhodu, ale i to sa dá v celku krátkej dobe odstrániť a nacvičiť.“

 

Do kvalifikácie nezostáva už veľa času a preto je treba konať. Sústredenie v Púchove bolo dôležité a teraz sa musí naň nadviazať. Do úvahy spadajú ešte dva zrazy, ale všetko závisí od financií. „Vychádzajme z reality, že to stačiť musí. Iná cesta nie je. Budú to dve sústredenia, ale samozrejme väčší počet sústredení by bol lepší. Realita je taká aká je a my urobíme všetko preto, aby sme na tých sústredeniach ten tím pripravili.“ pozerá sa smerom vpred skúsený tréner Marks uvedomujúc si zložitosť situácie a krátkosť času.

 

Samotná kvalifikácia klope na dvere. Pred ženským reprezentačným tímom stojí náročná cesta k postupu na MS do Brna a Ostravy 2013. „Kvalifikácia bude veľmi náročná, pretože sú tam tímy Lotyšska, Dánska, Nemecka, ktoré sú vyrovnané s nami. Snáď dva tímy, ktoré budú troška slabšie čo je Estónsko a Taliansko. Cesta vedie cez víťazstvo jeden z troch tímov. Bude to zložité, ale znova opakujem urobíme všetko preto, aby sme uspeli.“

 

Jaroslav Marks viedol v minulom reprezentačnom cykle celý ženský reprezentačný tím. Dnes by tomu nemalo byť inak. „Posledná informácia ktorú mám je, že by som mal trénovať juniorky. Po kvalifikácii žien sa bude rozhodovať ako bude vyzerať plán prípravy, kde si sadneme s prezídiom a prezidentom SZFB, kde určíme ďalší smer ženskej a juniorskej reprezentácie. Pokiaľ sa budeme sústrediť na ženy ak postúpia na MS, alebo na juniorky v prípade, že by sa nepostúpilo na MS.“ zakončil rozhovor Jaroslav Marks.

 

späť