Je čas na odplatu!

11.12.2015 12:01:21
Slovenská reprezentácia žien má doslova nabitý program. Po včerajšom štvrťfinálovom súboji so Švédskom, dnes na pravé poludnie hrajú dievčatá zápas proti Lotyšsku. Ide v ňom o veľa. Slovenky chcú splniť aj svoj tretí cieľ a tým je súboj o piate miesto a na to potrebujú zdolať práve Lotyšky.

Lotyšská federácia vznikla v roku 1993. V súčasnosti registruje 59 klubov, v ktorých pôsobí 3028 hráčov. Z nich je 328 žien. Najväčším úspechom nášho dnešného súpera na Majstrovstvách sveta bolo 4. miesto v roku 2007. Inak sa táto krajina vždy umiestnila do ôsmeho miesta. Lotyšsko má skúsený tím, ktorý vhodne dopĺňajú mladšie hráčky. Svoj cieľ na tohtoročnom šampionáte, vybojovať si bronzovú medailu, už nedokážu splniť, pretože ich vo štvrťfinále vyradilo Švajčiarsko. Lotyšky mali náročnú skupinu a po piatich odohratých zápasoch majú na svojom konte len jedno víťazstvo, a to s Austráliou 10:3.

 

S týmto súperom sme sa stretli dvakrát. Prvý súboj sa odohral v roku 2013 a to počas kvalifikačného turnaja o postup na MS. V lotyšskej Valmieire sme domácemu tímu podľahli 2:4. Ten istý rok sme sa stretli aj na šampionáte v Čechách, kde sme opäť prehrali a to 3:4. Je najvyšší čas na odplatu!

 

Zápas SLOVENSKO - Lotyšsko sa začína dnes od 12.00 hod a vy ho môžete sledovať v priamom prenose Slovenskej televízie na STV 2 od 11.50 hod.

späť