"Je to teraz na nás, ako k tomu pristúpime." znejú slová zo šatne reprezentácie mužov

22.10.2012 12:49:53
Nenaplnili sa naše sny o žrebe. Bojovať však chalani budú a pokúsia sa o postup zo skupiny. Odpoveď ako to celé dopadne sa dozvieme až v decembri vo Švajčiarsku

 Slováci v prvom historickom štarte na WFC mužov 2012 sa predstavia v skupine A. Bern sa stane v úvode decembra domovom pre našu reprezentačnú výpravu. Žreb nám zavial domáce Švajčiarsko, Estónsko (súpera z kvalifikácie 8:4, 6:4 poz. vzájomná bilancia) a neznámu florbalovú školu Singapur. Ohlasy pred žrebom boli trošku iné ako to dopadlo. Ako sa hovorí “Čo človek mieni, to sa mení“ a to platilo 100% Nás zaujímalo čo naši reprezentanti hovoria na skupinu. Kapitán Juraj Matejka sa s nami na to pozrel zo širšieho uhlu.

 

Čo vravíš ako kapitán na žreb skupiny WFC pre Slovensko?

"Skupina nie je úplne ideálna, ale mohla byť aj horšia. Škoda, že z prvého koša sme nedostali Švédov alebo Fínov, myslím, že každý by si rád zahral proti svetovým jednotkám."

 

Singapur je pre mnohých neznáma čo teda od tohto súpera môžeme čakať skôr ako ho brať?

"Ťažko povedať, tohto súpera naozaj z nás nikto veľmi nepozná. Azíjskú kvalifikáciu vyhrali a postúpili z prvého miesta. Myslím však, že tento národný tím by sme mali poraziť. :)"

 

Žreb nám zavial Estóncov, ktorých poznáme z kvalifikácie. Bude to výhoda či by bolo pre nás lepšie vysnívané Rusko?

"Určite by bol pre nás lepší súper Rusko. S Estóncami sme prvý zápas v Madride prehrali 4:8, v druhom zápase sme s nimi hrali vyrovnanejší zápas, kde sme prehrali 4:6 a ja dúfam, že do tretice všetko dobré, že ich porazíme. V každom prípade Majstrovstvá sveta sú už iná súťaž."

 

Stretneme sa s domácim Švajčiarskom, bude to, to pravé orechové?

"Švajčiari budú domácim tímov a pravdepodobne ich bude hnať dopredu výborná divácka kulisa. Švajčiari patria do prvej svetovej štvorky a zápas s nimi bude veľkou školou pre nás."


Si hráčom Otrokovíc, kde pôsobí aj tréner reprezentácie Holovka ako aj obranca Klapita. Prebehla medzi vami debata o žrebe, vôbec čo na to povedal tréner?

"S Peťom aj s trénerom sme si priali z druhého koša Rusov, čo nám však nevyšlo. Určite však ideme na Majstrovstvá sveta bojovať! Tých Estóncov už musíme do tretice pobiť !"

 

Nepodpichovali ste sa v tíme so spoluhráčmi, že by ste si mohli zahrať s Čechmi?

"S chalanmi sme sa vôbec nepodpichovali, asi preto lebo sa nás boja :-))))"


Gro tímu na kvalifikácii tvorili hráči ŠK 1. FBC Trenčín. Nedalo sa ich nespýtať na ich pohľad na žreb.

 

Gabiel Mészáros: „Žreb som sledoval v pohodlí domova naživo. Skupina pre nás vyzerá pomerne priaznivo, najmä vďaka prítomnosti Singapuru, i keď sa priznám, že keď som videl Rusov v skupine D, modlil som sa, nech nás nalosujú tam. Švajčiari budú doma, dúfam že si cestu na halu nájde čo najviac ľudí, s Estónskom sme už hrali a presvedčili sme sa, že aj s nimi sa dá hrať. Som so žrebom celkom spokojný, mohli sme dopadnúť aj horšie (Švédsko, Nórsko, Poľsko). Najvyrovnanejšia bude asi posledná skupina, kde môže z trojice Rusko, Nemecko, Kanada postúpiť z druhého miesta hocijaké družstvo.“


Richard Seriš: „Myslím si, že skupina je celkom prijateľná. Hrať so Švajčiarmi vo Švajčiarsku pred ich určite početným publikom bude zážitok. Estóncov poznáme, hrali sme s nimi, je to tým ktorý dokážeme potrápiť. A Singapur je pre mňa veľká neznáma, ale myslím si, že je to súper ktorého by sme mali zdolať."

 

Marek Bulko „Myslím si, že skupina je pre Slovensko celkom prijateľná. Domáci Švajčiari budú ťažkým orieškom proti, ktorým môžme iba prekvapiť. Pre hráčov však bude určite veľkým zážitkom búrlivá domáca atmosféra a určite plná hala. S Estóncami sme si zahrali na kvalifikácii a zistili sme, že sa dajú poraziť. Ak v tomto zápase nechá každý člen mužstva všetky sily, môžme sa v dôsledku tešiť z postupu zo skupiny. SIngapur je pre mňa osobne veľkou neznámou, viem iba to, že prehrával na posledných MS veľkými rozdielmi. Mrzí ma, že sme z prvého koša nedostali Fínov. Proti tým by bola radosť hrať.“

 

Na záver sme slovo dali košickému ostrostrelcovi v službách Vítkovic. Lukáš Řezanina „Skupina sa mi páči. Je to teraz na nás, ako k tomu pristúpime. Či pôjdeme uhrať zázrak, alebo nepripravení vypadneme hneď v skupine.“


Foto:  Salming floorball camp

späť