Juhanyak „vybavil“ Prešov, Florko ovládlo extraligu

08.10.2018 19:32:35
Extraliga juniorov má od včera nového lídra. Sú ním hráči košického Florka, ktorí sú jediným družstvom bez straty bodu. Prebúdzajú sa aj obhajcovia majstrovského titulu zo Záhorskej Bystrice, ktorí počas víkendu „vydupali“ štyri body a prehrali s rozbehnutým 1. FBC Trenčín 4:5 gólom v predĺžení.

Košické Florko využilo zaváhanie 1. FBC Trenčín, košického ATU a v priamom súboji zdolali aj žilinské „Kobylky“ a tak sa po výhrach 12:9 s Mútnym a 8:2 so Žilinou vyhuplo na čelo tabuľky. „V sobotu proti Mútnemu to bol dosť náročný zápas, kde súper ukázal svoju húževnatosť. Počas tohto súboja sme takmer doplatili na našu nedisciplinovanosť, keď sme sa nechali zbytočne vylučovať. Zápas sme napokon dotiahli do víťazného konca. Včera nás čakal súper zo Žiliny. Deň pred tým „Kobylky“ odohrali dobrý zápas proti ATU, ktorý vyhrali 5:3 a tak sme vedeli, že nás nečaká nič ľahké. Od úvodu sme nastúpili koncentrovane a využívali sme naše šance a to podľa mňa bolo rozhodujúce. Súpera sme v podstate k ničomu nepustili a udržali sme krásny výsledok 8:2 až do konca stretnutia,“ prezradil trojgólový strelec zápasu Peter Hrabčák, hráč košického Florka a na otázku, či očakával, že bude jeho tím po piatom kole na čele tabuľky bez straty bodu dodal: „Do novej sezóny je vždy potrebné mať čo najväčšie ambície, ale osobne som to veľmi nečakal, keďže po minulé roky nám základná časť veľmi nevychádzala. Mali sme dosť mladý káder a doplácali sme na neskúsenosť a nezohratosť. Túto sezónu máme super kolektív ako aj družstvo, čo je základom úspechu každej kolektívnej hry. Do každého zápasu nastupujeme svedomito. Odrazom toho je aj zaslúžené priebežné prvé miesto v tabuľke.“

 

Tsunami odohralo dva kvalitné zápasy. Prehra 4:5 v predĺžení s lídrom ligy 1. FBC Trenčín na jeho ihrisku nie je hanbou a vysoký debakel 16:2, ktorý uštedrilo trenčianskemu AS, by malo zverencov trénera Stanislava Huja po vážnej debate dostatočne motivovať. „Dôležité je, aby boli chalani spokojní, aby vedeli správne vyhodnotiť pozitíva a negatíva z predchádzajúceho víkendu a posunuli sa mentálne vyššie,“ povedal stroho kouč obhajcov titulu zo Záhorskej Bystrice Stanislav Hujo.

 

Do Modry na extraligovú premiéru pred domácim publikom zavítalo do hľadiska trochu menej fanúšikov, než sa očakávalo, no tí ktorí prišli vytvorili hlučnú a dobrú atmosféru. Tá pomohla domácim hráčom k jednoznačnej výhre 12:6 nad Prešovom. „Zápas bol veľmi dobrý a chcem poďakovať fanúšikom, ktorí spravili neskutočnú atmosféru. Súpera sme herne predčili, hrali sme priamo na bránku a mali sme na hokejkách veľmi veľkú pohodu, čo sa odzrkadlilo aj na hre. Čo ma mrzí, že chlapci boli vylučovaní, čiže musíme sa polepšiť v disciplíne,“ zhodnotil tréner Modry Michal Benčúrik. Strelecky sa blysol aktuálne najproduktívnejší hráč a najlepší strelec súťaže Milan Juhanyak, ktorý zavesil Východniarom šesť gólov.

 

Trenčianske AS sa aj naďalej trápi, čo dokazuje síce tesná prehra 5:6 doma s bratislavským Snipers, no hlavne včerajší debakel 2:16 s Tsunami. Oravské „Sršne“ z Mútneho sa snažili v metropole Východu uspieť, no košické družstvá Florko aj ATU boli nad ich sily, hoci prehry 9:12 s Florkom a 5:7 s ATU nie sú zahanbujúce, no body Mútnemu nepriniesli.

 

Výsledky extraligy juniorov:

 

5. kolo – sobota 6. 10. 2018:

 

FK Florko Košice – TJ FBK Hornets Mútne 12:9 (5:3, 2:4, 5:2)

 

FBK AS Trenčín – Snipers Bratislava 5:6 (1:0, 2:3, 2:3)

 

FaBK ATU Košice – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina 3:5 (1:2, 2:1, 0:2)

 

1. FBC Florbal Trenčín – Tsunami Záhorská Bystrica 5:4 pp (2:1, 1:3, 1:0, 1:0)

 

FBC BlueBerries Modra – FBC Mikuláš Prešov 12:6 (3:1, 5:4, 4:1)

 

6. kolo – nedeľa 7. 10. 2018:

 

1. FBC Florbal Trenčín – Snipers Bratislava 4:5 (1:0, 2:3, 1:2)

 

FaBK ATU Košice – TJ FBK Hornets Mútne 7:5 (4:1, 0:3, 3:1)

 

FBK BCF Dukla Banská Bystrica – FBC Mikuláš Prešov 16:4 (6:2, 2:0, 8:2)

 

FK Florko Košice – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina 8:2 (3:0, 4:1, 1:1)

 

FBK AS Trenčín – Tsunami Záhorská Bystrica 2:16 (0:5, 0:7, 2:4)

 

Aktuálna tabuľka po 5. kole:

späť