Juniori cestujú na Polish Cup

31.01.2017 13:21:53
Slovenská reprezentácia juniorov sa už zajtra na pravé poludnie stretne v Kysuckom Novom Meste a v Radoli absolvuje krátku prípravu pred odchodom na medzinárodný turnaj Polish Cup. Našich chlapcov čaká päť kvalitných a náročných zápasov, ktoré sú vážnou previerkou pred blížiacim sa svetovým šampionátom vo Švédsku.

Vo štvrtok ráno sa slovenská výprava presunie do poľského mesta Nowy Tomysl, kde bude ubytovaná v hoteli HI-FI. Našimi súpermi na tomto turnaji postupne budú Nórsko, Česko, Švajčiarsko, Poľsko a Nemecko. „V Radoli si chceme počas dvoch tréningov ešte pred úvodným zápasom s chlapcami zopakovať niektoré obranné a taktiež útočné herné činnosti, aby sme nešli priamo do hry,“ povedal tréner slovenskej reprezentácie juniorov Petr Koutný a k samotnému turnaju povedal: „Sme radi, že sa takejto akcie môžeme zúčastniť. Čakajú nás náročné zápasy a súperi, ktorí budú aj účastníkmi svetového šampionátu. Uvidíme teda ako na tom sme. Chceme sa však zamerať predovšetkým na obrannú činnosť, pretože v skupine šampionátu nás čakajú samí severania a teda predovšetkým domáci Švédi a majstri sveta Fíni, no taktiež nepríjemní Dáni.“

 

Podľa slov trénera Koutného je v aktuálnej nominácií na Polish Cup veľká väčšina hráčov, ktorí sa zúčastnia májových Majstrovstiev sveta vo Växjö. Družstvo sa postupne blíži v príprave k finišu. „Ak to mám odhadnúť v percentách, tak sme vo fáze osemdesiatich percent pripravenosti a po tomto turnaji nás čakajú už len dve sústredenia v Radoli a spomínaná účasť na šampionáte,“ dodal Koutný.

 

Je príjemné v nominácií vidieť, že sa už aj vo veku juniorov objavujú legionári. Na zraz do Kysuckého Nového Mesta totiž pricestujú aj dvaja „Švajčiari.“ Adam Bielik je neznámou v našich končinách, no už dlhodobo žije vo Švajčiarsku a pôsobí v klube Zug United a po jednej účasti na reprezentačnom zraze sa prebojoval do nominácie na svoj prvý reprezentačný štart v drese Slovenska! Druhým „Švajčiarom“ je nedávno prestúpený talent a dnes už aj čerstvo dospelý Slováčisko Michal Dudovič. „Úprimne ma to teší a aj komunikácia s týmito švajčiarskymi klubmi je na vysokej profesionálnej úrovni. Sú veľmi ochotní a vychádzajú nám v ústrety,“ povedal kouč slovenskej reprezentácie.

 

Nominácia Slovenska na Polish Cup:

 

Brankári:

 

KOHÚT Adam (FbO Florko Košice)

KYSELICA Marek (ŠK 1. FBC Trenčín)

 

Hráči:

 

BEZEG Peter (FK ATU Košice)

BIELIK Adam (Zug United, SUI)

BRUNACKÝ Viktor (FbO Florko Košice)

DÁVIDEK Samuel (FBK AS Trenčín)

DUDOVIČ Michal (SV Wiler Ersigen, SUI)

GAŠPARÍK Ronald (FK ATU Košice)

CHLÁDEK Jakub (FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina)

KALAFUT Branislav (FK ATU Košice)

KOZÁK Kristián (FK ATU Košice)

KUBIČKA Juraj (FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina)

LESKOVSKÝ Dávid (Tsunami Záhorská Bystrica)

MARČÁK Tomáš (FbO Florko Košice)

MELIŠ Jakub (FbO Florko Košice)

MELIŠ Patrik (FBK AS Trenčín)

MIŠKE Michal (FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina)

MORAVČÍK Erik (1. FBC Zvolen)

PAVLÁK Matej (FK ATU Košice)

TÓTH Eduard (FK ATU Košice)

TURCSÁNYI Tomáš (FK ATU Košice)

ZEMANČÍK Samuel (TJ A-FbO Nižná)

 

ZDROJ FOTO: www.flickr.com

späť