Juniori ladia formu pod Tatrami

01.02.2019 06:18:38
Slovenská reprezentácia juniorov sa zíde pod Tatrami v Kežmarku na trojdňovom sústredení, ktoré je súčasťou prípravy na májový svetový šampionát a ten sa uskutoční v kanadskom Halifaxe.

Do mesta pod Tatrami zavíta 26 pozvaných reprezentantov, ktorí postupne bojujú o záverečnú nomináciu na spomínané májové Majstrovstvá sveta v Kanade. „Náplňou sústredenia v Kežmarku bude tvorba formácii takmer finálnej zostavy, zopakovanie si herných činností a systémov, ktoré sme sa učili počas prípravného cyklu,“ povedal na úvod tréner juniorskej reprezentácie Slovenska Marek Onderko a na otázku v akej fáze prípravy sa náš výber nachádza dodal: „Pripravovali sme sa v rámci našich možností. Mohlo by to byť aj lepšie, ale jednoducho pre krajiny, ktoré by nás mohli posunúť dopredu, nie sme zaujímaví.“

 

Do začiatku šampionátu už nezostáva veľa času a vo zvyšných troch mesiacoch už veľa príležitostí na sústredenia mať chlapci nebudú. „V tomto období sa už veľmi ťažko organizujú zrazy, pretože sú hráči vyťažovaní na klubovej úrovni, nakoľko celoštátne súťaže sú v plnom prúde,“ uzavrel Onderko. Slovákov čakajú na MS nároční súperi v základnej skupine „B“, keď sa postupne stretnú s Dánskom, Švédskom a Českom.

 

Nominácia slovenskej reprezentácie juniorov na sústredenie v Kežmarku (1. – 3. 2. 2019):

 

Brankári:

 

DINKA Timotej (ŠK Hargašova Záhorská Bystrica)

KOHÚT Adan (FK Florko Košice)

ŠIŠKA Jakub (FBC Grasshoppers Žilina)

 

Obrancovia:

 

BUČKO Šimon (FaBK ATU Košice)

BEZEG Peter (FaBK ATU Košice)

GAJDOŠ Matúš (Snipers Bratislava)

KELEMEN Samuel (FaBK ATU Košice)

KOZEJ Roman (FaBK ATU Košice)

NOTA Jakub (FBC Ostrava, CZE)

PATÁK Dominik (ŠK Hargašova Záhorská Bystrica)

ŠMAJDA Šimon (ŠK Hargašova Záhorská Bystrica)

 

Útočníci:

 

FAITH Roman (FaBK ATU Košice)

GAŠPARÍK Ronald (Tatran Střešovice, CZE)

GONDEK Dávid (ŠK Hargašova Záhorská Bystrica)

GRICH Jakub (FK Florko Košice)

HATALA Šimon (1. FBC Florbal Trenčín)

HRABČÁK Peter (FK Florko Košice)

JANČO Samuel (FBC Grasshoppers Žilina)

KVASNICA Tomáš (1. FBC Florbal Trenčín)

MACHOVIČ Marco (ŠK Hargašova Záhorská Bystrica)

MIRT Ladislav (FBC Grasshoppers Žilina)

NĚMEC Matyáš (Bulldogs Brno, CZE)

STOPKA Matej (Florbal Chodov, CZE)

TOMČO Ivan (Tatran Střešovice, CZE)

VASIĽ Patrik (FK Florko Košice)

VIRGA Samuel (1. FBC Florbal Trenčín)

späť