Juniori na Czech open končia

11.08.2017 21:46:43
Slovenská reprezentácia juniorov odohrala na turnaji Czech open v Prahe celkom päť zápasov. Dnes až tri z nich a ten úvodný rozhodol, že do play-off chlapci postúpili zo štvrtého miesta. Stopku im však večer v súboji 1/16 finále vystavili Švajčiari.

Ranný zápas proti družstvu Florbal Ústí a následná prehra 1:6, odsunula našich mladíkov na posledné miesto tabuľky v skupine C. „Prvý polčas sme hrali ako zaspatí. Nepomáhali sme si a bolo vidieť, že tomu niečo chýba. Chlapci sa spamätali až v posledných desiatich minútach, čo bolo naozaj neskoro,“ zhodnotil tréner juniorov Slovenska Marek Onderko.

 

Druhý súboj dnešného dňa bol už zápasom play-off a tak ho juniori potrebovali vyhrať. V stretnutí 1/32 finále sa chlapci stretli s maďarským Phoenix Fireball SE, ktorý zdolali 3:2. „Tento zápas sme mali celý čas pod kontrolou, kedy bolo vidieť, že chlapci chcú naozaj vyhrať. Nepremieňali sme však šance a preto bol výsledok len veľmi tesný,“ vysvetlil Onderko a k poslednému vystúpeniu svojich zverencov proti švajčiarskemu SV Wiler-Ersigen U21 a následnej prehre 2:9 povedal: „Do prvého polčasu sme vložili všetko a bol to vyrovnaný zápas. Postupne nám však odchádzali sily a začali sme ťahať za kratší koniec. Tento súboj nám ukázal, že ak chceme byť konkurencie schopní, tak musíme v kluboch popracovať na lepšej fyzickej pripravenosti. Konečné skóre však neodpovedalo priebehu zápasu, no taký je šport.“ V drese Ersigenu sa predstavil aj slovenský reprezentant Michal Dudovič, ktorý našim chlapcom strelil jeden gól a na ďalší asistoval.

 

Na turnaji v Prahe sa okrem iných slovenských družstiev zúčastnili aj dvaja finalisti slovenskej extraligy. Úradujúci majstri Tsunami Záhorská Bystrica vypadli v osemfinále kategórie muži PRO, v ktorom podľahli švédskemu  IBK Höllviken tesne 3:4.

 

FBK AS Trenčín hrá v kategórií muži Open a zajtra ich čaká súboj 1/64 finále proti lotyšskému Kuldīgas florbola klubs.

 

ZDROJ FOTO: www.czechopen.cz

späť