Juniori sa stretli v Trenčíne

23.10.2017 13:20:14
Slovenská reprezentácia juniorov mala včera jednodňový zraz v Trenčíne, kde si pozvaní reprezentanti zahrali proti domácemu FBK AS Trenčín.

Nový tréner slovenskej juniorky Marek Onderko poctivo razí svoju cestu a tak sme mu dali slovo: „V súčasnej dobe sme absolvovali tri regionálne a dva výberové zrazy. Na regionálnych sme dali príležitosť takmer všetkým odporúčaným hráčom z klubov. Z týchto zrazov, ako aj z turnaja Czech Open, sme si postupne pozvali hráčov, ktorí nás zaujali, na zápas proti ATU Košice a AS Trenčín. Takto sme boli schopní porovnať, či sa hráči dokázali adaptovať na ďalší level, ako sme avizovali už na začiatku cyklu. Tento rok sa viac sústredíme na poskytnutie priestoru všetkým potenciálnym reprezentantom, aby sme vedeli, s kým budeme ďalší rok pokračovať a pracovať.“

 

Zrazy na regionálnej úrovni ešte nekončia. Blíži sa totiž ďalší. „Plánujeme opäť uskutočniť regionálny zraz avšak to vyzerá, že si tentoraz chlapci zahrajú len proti sebe. Potom si vyberieme tridsať hráčov a štyroch brankárov, ktorí absolvujú dvojdňový zraz. Ten bude pozostávať zo štyroch tréningových jednotiek. V dopoludňajšej sa budeme venovať fyzickému testovaniu a taktickej príprave spojenej s rozborom zápasov, ktoré sme absolvovali. Následne poobedňajšia jednotka by bola venovaná zápasu dvoch tímov proti sebe,“ doplnil Onderko.

 

Na zraze juniorov v Trenčíne sa zúčastnili:

 

Brankári:

 

Samuel HAZUCHA, Patrik VANYO

 

Hráči:

 

Matúš GAJDŠ, Samuel KELEMEN, Dominik PATÁK, Pavol SOJÁK, Samuel VIRGA, Dávid GONDEK, Šimon HATALA, Jakub LUPTÁK, Jakub NOTA, Timotej SMUTNÝ, Patrik VASIĽ, Filip VAŠŠ, Šimon ŠMAJDA, Matej STOPKA, Filip PAVLÍK.

späť