Juniori ukončili boje v regiónoch

27.10.2014 18:51:24
Juniori ukončili zápolenia vo svojich regionálnych skupinách. Od polovice novembra sa zlúčia družstvá do dvoch šesťčlenných skupín.

V jednej sa bude bojovať o majstra a v druhej o celkové umiestnenie. V skupine Bratislava cez víkend potvrdili úlohu favorita Tsunami Záhorská Bystrica a vyhrali aj posledné dva zápasy. V sobotu nad Hurikánom 14:12 a včera nad druhým postupujúcim Snipers Bratislava 12:6. Snipers zdolal Florpédo 13:1. „V tomto súboji sme sa snažili nacvičiť niekoľko herných systémov a prechodov do útoku. Súper je nováčik a naši chalani hrajú spolu už štyri roky, čo rozhodlo o výsledku,“ povedal tréner Snipers Tomáš Chvála.

Florpédo získalo svoj prvý bod v poslednom zápase skupiny Bratislava v súboji s Hurikánom. V domácom prostredí remizovali 10:10, pričom vyrovnávajúci gól inkasovali v poslednej minúte počas power play. „Zápas bol ako na hojdačke. V záverečnej tretine sme sa dvakrát dostali do jednogólového náskoku, no nepodarilo sa nám to udržať. Chlapci sa len učia, no naozaj vidno postupné zlepšenie od zápasu k zápasu, čo nás samozrejme teší,“ povedal kouč Florpéda Peter Pavlovský.

V skupine Stredozápad úradovali aktuálni majstri FBC Grasshoppers Žilina, ktorí bez straty bodu vyhrali všetky zápasy. V sobotu zdolali konkurenta ŠK 1. FBC Trenčín tesne 5:4 a včera naložili Púchovu 21:1. Nitra vyhrala nad Púchovom 7:5 a prehrala s Trenčínom 1:15.

Na Východe boli suverénmi hráči ATU Košice, ktorí vyhrali aj posledné dva zápasy v skupine. Nad Spišskou Novou Vsou 15:5 a nad Mikulášom Prešov 8:5. V zápase pravdy o to, kto si túto sezónu zahrá o majstra, vyhrali v sobotu Prešovčania v Košiciach nad Florkom 4:8.

ZDROJ FOTO: facebook ATU Košice