Juniorky čaká vrchol sezóny

28.04.2014 12:33:48
Slovenky sa predstavia na svojich piatych majstrovstvách sveta.

 Už o dva dni začínajú v Poľsku juniorské Majstrovstvá sveta žien vo florbale, na ktorých Slovensko nebude chýbať. Naše schopnosti preveria postupne Švédky, Maďarky a Švajčiarky. Sarah Žideková Rebeka Gáliková nám povedali o našich šanciach i o ich pocitoch pred šampionátom.

 

Sarah Žideková


Majstrovstvá sveta sú veľkou udalosťou. Ako prebieha proces prípravy na tak veľké fórum?

"Samotnou prípravou na MS bol Polish Cup, kde mali tréneri možnosť sledovať hráčky priamo v poli a následne urobiť výber. Nebola to pre nich ľahká úloha. Spomínaný výber bol pred pár dňami na sústredení kde sme si riadne „zamakali.“ Cvičili sme streľbu, posilňovali kondíciu, venovali sme sa herným systémom. Toto sústredenie rozhodovalo o posledných otáznikoch v súpiske. Verím, že sme riadne pripravené a čakajú nás úspešné dni."

 

Aké sú tvoje pocity pred MS?

Musím sa priznať že som z toho trochu nervózna. Predsa len, sú to moje začiatky v reprezentácii. MS sú pre mňa veľkým úspechom. Budem sa snažiť k tomu pristupovať čo najzodpovednejšie. Verím, že to zvládnem a nesklamem.

 

S akými ambíciami cestujú mladé Slovenky k našim severným susedom? 

Myslím si, že cieľ máme určený. Každý chce vyhrať a my nie sme výnimkou. Sebavedomie nám v tíme nechýba, no ambície máme na mieste. Nejdeme nikoho podceňovať a do každej tretiny nastúpime rovnako zodpovedne.

 

Rebeka Gáliková


Ako prebiehala príprava?

Príprava prebiehala tak, že sme mali pár spoločných sústredení, ale pripravovali sme sa hlavne individuálne.

 

Načo sa najviač tešíš?

Najviac sa teším asi na všetko, no hlavne na tú atmosféru a na baby, všetky sú super. Moje pocity pred MS sú skvelé, veľmi sa na to všetko teším.

 

Švédsko, Maďarsko i Švajčiarsko sú tvrdými orieškami. Aké sú naše šance?

Tak s Maďarkami plánujeme jedine vyhrať, myslím, že zápas so Švajčiarskom bude rozhodujúci no a Švédky sú určite favorit, ale pokúsime sa ich prekvapiť.

 

späť