Juniorky nazbierali vo Švajčiarsku cenné skúsenosti

05.05.2017 09:52:16
Pred necelým týždňom sa vrátili slovenské juniorky z herného sústredenia zo Švajčiarska. Dievčatá si mali možnosť spoločne zatrénovať so svojimi rovesníčkami a vyskúšať ako na tom momentálne sú.

Tréneri slovenskej reprezentácie junioriek získali na tomto sústredení cenné poznatky. „Pre väčšinu dievčat to bola prvá medzinárodná skúsenosť, ktorá im veľa pomohla v ich napredovaní a ďalšej práci. Dievčatá sa na vlastnej koži presvedčili, že medzinárodná úroveň florbalu je tak po fyzickej, kondičnej, ale aj technickej práci s hokejkou úplne inde, než poznajú z domácich pomerov. Napriek tomu si myslím, že vo všeobecnej kondícií sme so Švajčiarkami držali krok, čo ukazuje, že cesta, ktorou sme sa vybrali je správna,“ povedal tréner Vladimír Gábor.

 

Priamo zo Švajčiarska sa tréneri presunuli do Trenčína, kde naplánovali jednodňový zraz pre dievčatá širšieho kádra. „Mali sme možnosť si osobne preveriť, ako sa dievčatá pripravovali v domácich podmienkach. Niektoré sa pripravovali veľmi poctivo, čo oceňujeme, no niektoré na sebe veľmi nepracovali. S tými, čo nás sklamali, sme spoluprácu ukončili. Ostatné dievčatá majú stále šancu otvorenú,“ povedal tréner junioriek Jiří Typl.

späť