Juniorky od dnes v Trenčíne, no cestujú na turnaj do Poľska

29.01.2020 13:24:37
Dnes popoludní sa v Trenčíne stretáva slovenská reprezentácia junioriek, ktorá sa pripravuje na májový svetový šampionát. Súčasťou nasledujúceho zrazu je účasť na medzinárodnom turnaji POLISH CUP, ktorý sa odohrá v troch poľských mestách Nowy Tomyšl, Rakoniewice a Zbaszyn.

Slovenské reprezentantky odohrajú počas troch dní až päť zápasov. Už v piatok ich čakajú dva a to proti Nórsku a Česku. V sobotu naše dievčatá odohrajú ďalšie dva súboje proti Švajčiarsku a domácemu Poľsku a turnaj ukončia nedeľným stretnutím s Nemeckom. „Nedávame si žiadne ciele, čo sa týka umiestnenia. Podstatné bude, aby sme videli dievčatá v náročných zápasoch a proti ťažkým súperom. Dôležité bude, aby sme dokázali hrať to, na čom celý čas pracujeme. Určite zistíme do akej miery sme konkurencieschopní. Pre väčšinu dievčat to bude prvé medzinárodné vystúpenie, ale spoliehame sa, že tie skúsenejšie potiahnu menej skúsené,“ povedal tréner junioriek Vladimír Gábor.

 

Na turnajoch družstvá skúšajú herné systémy, či dolaďujú detaily zloženia formácii, no nie každý chce ukázať ostatným všetko, čo si natrénoval. Tréner Gábor má však iný názor: „Konkrétne hráčky v jednotlivých tímoch poznáme čiastočne. Samozrejme najviac reprezentáciu Česka a Poľska. Ale to v tejto chvíli nie je príliš podstatné. Budeme sa sústrediť predovšetkým na svoju hru. Nemôžem samozrejme hovoriť za druhých, ale pre všetky tímy je tento turnaj poslednou previerkou pred uzavretím súpisiek na majstrovstvá sveta, takže predpokladáme, že všetci si budú chcieť overiť silu svojho tímu v maximálnej možnej sile.“

späť