Juniorky od dnes zarezávajú v Nemšovej

31.01.2019 15:53:12
Do bašty slovenského florbalu žien Nemšovej, od dnes do nedele, rozložili svoj tréningový stan juniorské reprezentantky Slovenska, ktoré sa pripravujú na budúcoročný svetový šampionát. Akú bude mať podobu ešte predstavitelia Medzinárodnej florbalovej federácie IFF ešte len rozhodnú.

Do Nemšovej bolo pozvaných a potvrdilo svoju účasť 28 hráčiek. Počas štyroch dní ich však nečaká ľahká prechádzka. „Na tomto sústredení absolvujeme s dievčatami celkom šesť tréningových jednotiek. Zameriame sa na hru hlavne v útočnej fáze a teda na polovici súpera. Do Nemšovej sme naplánovali sústredenie preto, aby sa nám ľahšie dalo vycestovať na kvalifikačné zápasy ženskej reprezentácie. Pre tieto mladé dievčatá je to smer ako navzájom spolupracovať, motivovať sa a ukázať im, kam sa môžu dostať a čo môžu dosiahnuť v budúcnosti,“ povedal hlavný tréner slovenskej reprezentácie junioriek Jiří Typl, ktorý sa zároveň objavil aj na súpiske a zozname realizačného tímu žien. „Nastavili sme novú spoločnú cestu spolupráce, ktorá je previazaná na všetkých vekových úrovniach od práce so žiačkami až po dospelé ženy a preto ak je možnosť sa objavujeme na jednotlivých akciách,“ vysvetlil Typl.

 

Nominácia juniorskej reprezentácie Slovenska na zraz do Nemšovej (31. 1. – 3. 2. 2019):

 

 

Sára ADAMCOVÁ, Anna BAJTOŠOVÁ, Alica BRODŇANOVÁ, Tamara DOBOŠOVÁ, Veronika DÚBRAVSKÁ, Ema FANČOVIČOVÁ, Barbora GÁBOROVÁ, Klára HLÁVKOVÁ, Laura CHÚPEKOVÁ, Veronika KAJANOVÁ, Aneta KOVÁČOVÁ, Michaela KRAJČOVÁ, Kristína KRÁLIKOVÁ, Miroslava KŠENZULÁKOVÁ, Tea MAŽÁRYOVÁ, Adriana MICHALISKOVÁ, Barbora PAGÁČOVÁ, Denisa PAPIERNIKOVÁ, Laura PAUHOFOVÁ, Linda PUDIŠOVÁ, Simona RIDZOŇOVÁ, Dominika SERDELOVÁ, Patrícia ŠTEFÁNKOVÁ, Katarína TALPAŠOVÁ, Tamara TOČEKOVÁ, Nina VARTOVNÍKOVÁ, Kristína VYLETELKOVÁ, Sara ZÁTEKOVÁ.

 

späť