Juniorky s dvomi víťazstvami na Polish cupe

31.01.2014 21:43:40
Slovenky valcujú súperov v dejisku májového šampionátu.

Slovenský juniorský tím žien do 19 rokov dnes odštartoval prípravný medzinárodný turnaj v Poľsku. Najkvalitnejšie zápasy a herná previerka pred májovým šampionátom v Poľsku, sa odohráva v dejisku. Tri poľské mestá budú hostiť šampionát a Slovenky majú možnosť si vyskúšať dejisko.

 

V úvodnom zápase naše dievčatá nastúpili proti Nórsku. Severanky na naše reprezentantky nestačili. Slovenky boli počas celého zápasu lepším tímom čo sa premietlo i do skóre. Výsledok 6:1 je pekný a na úvod naše farby potešil. V druhom zápase sme sa stretli s domácim Poľskom. „Prvá tretina bola z našej strany dosť nervózna, ale po našom úvodnom góle sme sa otriasli a začali Nórky tlačiť. Druhá tretina bola najlepšia z celého zápasu. Pekne sme kombinovali a veľa strieľali, z čoho vzniklo veľa gólov. Poslednú tretinu sme iba dohrávali. Škoda jedného inkasovaného gólu z oslabovky.“ Povedala po zápase Zuzana Šponiarová.

 

Slovenky takmer počas celého zápasu doťahovali. Zlomový moment prišiel v závere zápasu, kde tromi gólmi Troškovej, Šponiarovej a Ďutíkovejsme zápas otočili vo svoj prospech. Víťazstvo sme si postrážili a pripísali sme si ďalšie dva body do tabuľky. "Domáce boli od začiatku stretnutia namotivované, čo sa aj ukázalo na ich tlaku od začiatku. Ich rýchle 4 góly do našej brány nás neodradili a tak sme v druhej tretine otočili stav stretnutia. Ku koncu nás súper začal tlačiť, s čím sme mali menšie problémy, ale v rýchlych brejkoch sme dokázali streliť dva dôležité góly, ktoré rozhodli o víťazovi.“ uzavrela zápasové hodnotenie dňa mladšia zo sestier Šponiarových.

 

Slovenky sa usadili v čele tabuľky Polish Cupu. Turnaj však nekončí a zajtra na naše dievčatá čakajú ďalšie dva zápasy. Slovenky o 10:00 hod. nastúpia proti Češkám a o 18:00 hod. sa stretnú s Nemeckom.

späť