Juniorky už vo Švajčiarsku

28.04.2017 09:01:02
Slovenská reprezentácia junioriek sa včera vo večerných hodinách presunula z Nitry do švajčiarskeho Herisau, kde si spoločne zatrénuje s rovesníčkami z krajiny helvétskeho kríža.

Naše dievčatá sú v príprave na budúcoročné MS junioriek, ktoré sa odohrajú práve vo Švajčiarsku v mestách St. Gallen a Herisau „Počas dvojročného cyklu sme sa v príprave dostali do druhej fázy, do ktorej sme vybrali dvadsaťpäť hráčiek. S týmito dievčatami intenzívne pracujeme a v súčasnosti nás čakajú herné varianty spojené s taktikou. Zameriavame sa predovšetkým na obranný systém hry. Spoločné sústredenie so švajčiarskou reprezentáciou nás kvalitne preverí. Potrebujeme porovnať ako na tom v súčasnosti reálne sme. V ďalšom období bude nasledovať naša účasť na rôznych turnajoch, kde opäť budeme porovnávať naše schopnosti,“ povedal tréner reprezentačného výberu junioriek Jaroslav Marks.

 

Herné sústredenie vo Švajčiarsku Slovenky preverí aj po kondičnej stránke. „Počas každého sústredenia vykonávame kondičné testy pozostávajúce z disciplín – skok z miesta, beh na dvadsať metrov a člnkový beh. Občas si vyskúšame aj beh na tri kilometre. Výsledky testov ukazujú, že vybrané dievčatá na sebe pracujú a úlohy, ktoré dostávajú na doma si poctivo plnia,“ dodal Marks.

späť