Juniorky v premiére na MS s historickým úspechom

22.10.2012 12:59:23
4th. MS junioriek dnes začínajú pre reprezentáciu Slovenska.

Baby nabrali smer Česká Třebová, kde absolvujú sústredenie pred samotným šampionátom. Reprezentáciu Slovenska sme zastihli hneď pri prvom obede. Na sústredení je trénerom k dispozícii dvadsať hráčok. Dnes naše baby čaká poobede tréning a mnohé dôležité veci spojené s prípravou. V tíme nastali prvé zmeny po tom čo Simona Mešťanková sa ospravedlnila a Ivana Hrehušová si privodila zranenie ruky. Barbora Spišiaková a Júlia Rakytová sa pripojili k reprezentácii a nahradia už spomínané hráčky. Zmeny sa diali aj počas šampionátu keď sa zranila Mládenková a do Olomouca musela cestovať Hôrková.

 

Majstrovstvá sveta junioriek v divízii "A" sa skončili pre naše farby spokojnosťou. Celkové 5. miesto je najväčším florbalovým úspechom nášho športu. Slovensko sa umiestnilo za veľkou florbalovou štvorkou.

 

Titul majsteriek sveta si po čisto severskom finále odvážajú Švédky. Po nerozhodnom zápase v skupine vo finále nezaváhali. Fínky ako zástupca severu obsadil druhé miesto. Domáce Česko s najvyššími ambíciami na domácom šampionáte nakoniec získalo tretiu priečku. Nevďačné štvrté miesto patrí družstvu Švajčiarska. Nórsko po prehre o umiestnenie s našimi babami skončilo ažvšieste. Posledné dve priečky zostali pre Poľsko, a osmičku uzavreli dievčatá z Lotyšska. V divízii "B" si prvenstvo vybojovali Maďarské reprezentantky čo im vynieslo miestenku do divízie “A“

 

Viac na wfc2010.cz

späť