Juniorky zahájili rok prípravou v Trenčíne

07.01.2020 10:03:28
Slovenská reprezentácia junioriek pokračuje v príprave na májový svetový šampionát, ktorý sa uskutoční vo švédskom meste Uppsala (6. – 10. mája 2020). Dievčatá sa počas víkendu stretli na tradičnom mieste v Trenčíne.

„Dievčatá absolvovali prvé sústredenie v poslednej fáze prípravy na majstrovstvá sveta. Na sústredení sme riešili hlavne hru na útočnej polovici v držaní lopty a hru v obrane bez lopty. Je vidno veľký rozdiel v skúsenostiach jednotlivých hráčok. Prejavilo sa to najmä v individuálnej technike a samozrejme aj v schopnosti aplikovať herné rozostavenie a herný systém. Dievčatá sa však veľmi snažili a počas prípravného zápasu proti starším žiakom do hry trénované prvky aplikovali. Taktiež nás teší aj návrat niekoľkých hráčok po zranení, na druhej strane máme ešte stále dosť dievčat zranených a čakáme ako sa ich zdravotný stav vyvinie. Sú to pre nás kľúčové hráčky a my veríme, že sa do tréningového procesu zaradia a budeme s nimi môcť počítať aj na MS,“ povedal tréner reprezentácie junioriek Slovenska Jiří Typl.

 

Najbližší zraz sa uskutoční počas medzinárodného termínu IFF na prelome januára a februára. Slovenský výber junioriek sa počas neho zúčastní turnaja Polish Cup, ktorého sa okrem nás zúčastnia domáce Poľky, Češky, Nemky, Nórky aj Švajčiarky.

 

Zrazu juniorskej reprezentácie SR sa v Trenčíne zúčastnili:

 

Pavlína Farulová, Nina Vartovníková, Lenka Lenčéšová, Barbora Gáborová, Klára Hlávková, Alica Brodňanová, Linda Pudišová, Laura Chúpeková, Alexandra Faktorová, Kristína Vyletelková, Tamara Točeková, Michaela Dulková, Veronika Dúbravská, Frederika Kovalíková, Tamara Dobošová, Michaela Styková, Patrícia Štefánková, Sára Adamcová, Anna Bajtošová, Veronika Kajanová, Michaela Krajčová, Tea Mažaryová, Soňa Majcherová, Miroslava Kšenzuláková.

 

ZDROJ FOTO: Miroslav HÝLEK

späť